Najnowsze dyskusje

Prowadzisz salon urody? więcej »

Polecane salony

Zobacz więcej

Forum: Zdrowe odżywianie i diety

Yerba mate na odchudzanie

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Marzycielka 17 gru 2013, 12:35
    Jak zapewne wiecie jest to napój o przeróżnych właściwościach. Słyszałam też o jego działanie na metabolizm. Czy ktoś kiedyś stosował yerba matę w tym celu i wie jak powinno się ją wtedy parzyć i ile razy dziennie taki napój należałoby spożyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
  • wojtek_it 19 sty 2014, 15:34
    Yerba może ewentualnie pomóc szybciej osiągnąć efekt, najważniejsze jest zdrowe odżywianie i aktywność
  • karolstary 27 sty 2014, 19:37
    Jeśli chodzi o takie wspomagacze to na każdego działają one inaczej.
  • matyldaTuByla 5 lut 2014, 18:19
    Ja swego czasu piłam systematycznie yerba matę, muszę przyznać, że zmniejsza ona łaknienie oraz ochotę na sen ;) Jednak wielu osobom nie odpowiada jej specyficzny smak, który porównać można do parzonych petów :P
  • Stresior 8 lut 2014, 12:11
    Nie wiem czy pomoże w odchudzaniu, ale jeśli chodzi o trawienie to rzeczywiście usprawnia proces.
  • Katarzyna_o 11 lut 2014, 5:01
    Jeśli chodzi o yerba matę to nie można zapominać o jej właściwym zaparzeniu. Najlepsza do tego będzie tykwa, jednak można ją spokojnie zastąpić, np.. Kubkiem z specjalnym sitkiem do zaparzania. Ilość yerba maty powinna zając około 1/3 naczynia, czasami nawet do 1/2, formujemy to na postać górki, którą zalewamy wodą o temperaturze nie wyższej jak 80 stopni, najlepiej gdy woda będzie miała temperaturę od 70 do 80 stopni. Po kilku minutach możemy przystąpić do spożycia. Spokojnie tak przygotowaną yerbę można zaparzać jeszcze kilka razy. Mam nadzieję, że pomogłam ;)
  • skrzyp83 13 lut 2014, 22:31
    Yerba mata może spokojnie zastąpić kawę, stawia na nogi, rozjaśnia umysł, a przy tym jest mniej szkodliwa od kawy.
  • tomek_k 17 lut 2014, 9:08
    Yerba mata jest zaliczana do antyoksydantów ;) Także zabierajmy się za parzenie tego boskiego napoju ;)
  • Magossi 22 lut 2014, 7:21
    Muszę koniecznie wrócić do regularnego picia mate ;)
  • JakubB 22 lut 2014, 21:50
    Wystarczy spojrzeć na Cejrowskiego, widać że mate ma wpływ na odchudzanie i "jasność" umysłu :D
  • Odpowiedz