Najnowsze dyskusje

Prowadzisz salon urody? więcej »

Polecane salony

Zobacz więcej

Forum: Pielęgnacja włosów, stylizacja fryzur

Olejowanie włosów i ich porowatość

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • aga_graj 15 gru 2013, 21:23
    Widziałam, że są przeróżne olejki do włosów, czym w zasadzie się różnią? Czy wybierając olejek powinnam zwracać na coś jakąś szczególną uwagę?
  • Edula 22 gru 2013, 14:52
    przede wszystkim musisz sprawdzić czy Twoje włosy są o dużej porowatości czy nie. Określenie porowatości nie jest jednak łatwe. Przybliżając powiem, że włosy wysokoporowate łatwo się moczą i stosunkowo szybko wysychają – niskoporowate wręcz przeciwnie – nie absorbują tak szybko wody i długo schną.
  • Kafel 21 sty 2014, 7:40
    możesz przeprowadzić test porowatości, np. dotykowy. Wystarczy przejechać palcami po włosie w kierunku jego rośnięcia. Jeśli wyczujemy nierówności to prawdopodobnie jest to porowatość wysoka, a jeśli powierzchnia jest gładka to niska. Jednak ten test również nie jest na 100% wiarygodny, ponieważ jak już wspominałam, na jednej głowie możemy mieć mieszankę, a na śliskość wpływają używane kosmetyki. Może też zdarzyć się, że trafimy akurat na włos dysplastyczny.
  • matyldaTuByla 3 lut 2014, 10:36
    ja znam sposób z mąką, mianowicie zanurzamy włos w mące, i jeśli osadzi się na nim jej dużo to jest to porowatość wysoka, jeśli mało niska. Ja jednak tego sposobu nie lubię, ponieważ u mnie wynik był za każdym razem inny. Po pierwsze zależy od tego kiedy włos był myty. Jeśli nie jest pierwszej świeżości, mąka przyklei się do sebum. Po drugie nie miałam żadnego punktu odniesienia. Ok, wiadomo było, że mąka się osadzi, ale ile to mało a ile dużo? Także mi osobiście ten sposób nie odpowiada.
  • Kafel 14 lut 2014, 11:24
    jeśli masz włosy kręcone to są one zazwyczaj z góry włosami o wysokiej porowatości.
  • skrzyp83 15 lut 2014, 9:21
    moja koleżanka robiła test ze szklanką wody. Wygląda to tak, że do wody wkładamy kilkanaście czystych (wolnych od silikonów i innych kosmetyków) włosów i czekamy aż opadną. Jeśli stanie się to w czasie dwóch minut to włosy są wysokoporowate, jeśli opadną po jakimś czasie to średnio, a jeśli wcale to nisko. Jednak fizyka przypomina nam o istnieniu napięcia powierzchniowego, czyli jeśli włosów będzie za mało to zwyczajnie nie opadną wcale. A poza tym.. grubość włosów również ma znaczenie.
  • beatrycze 19 lut 2014, 13:10
    ok, więc jeśli już wiem jakiej porowatości są moje włosy czy jest jakaś zasada jak i czym powinnam je olejować? Czy wybór oleju jest uzależ niony od porowatości?
  • danka_76 20 lut 2014, 3:02
    Dokładnie tak, możesz co prawda robić mieszankę, ale wtedy nie dowiesz się, który olej działa najlepiej na Twoje włosy.
  • palka 24 lut 2014, 4:23
    ja mam włosy niskoporowate, do których polecam olej babassu, masło kakowe, olej kokosowy, olej palmowy, olej z pestek granatu, masło shea, olej arganowy
  • Monika_w 26 lut 2014, 3:42
    Do średnioporowatych najlepsze będą takie: olej arganowyolej awokado, olej jojoba, olej z baobabu, olej z nasion papai, oliwa z oliwek, olej z orzechów laskowych, olej z orzechów makadamia, olej słonecznikowy, olej z kiełków pszenicy, olej z pestek śliwki, olej sezamowy
  • Odpowiedz