Forum: Masaże, SPA i wellness

Próbował ktoś masażu tajskiego?

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • ewez 4 paź 2013, 21:07
  Słyszałam ostatnio coś o masażu tajskim. Zaciekawiło mnie i chciałabym spróbować, ale mam wątpliwości. Dlatego mam pytanie - czy Wy już tego probówałyście? Pomogło Wam? Co to w ogóle jest i na czym polega?
  Cytuj
 • kasia_u2 6 lis 2013, 7:24
  O prawdziwy tajski masaż w Polsce trudno, bo do tego potrzeba prawdziwych, tajskich terapeutów. Ale oczywiście da się znaleźć. Sam masaż jest podobno bardzo skuteczny, podobnie do klasycznych masaży. Wykonuje się go w ubraniu, na podłodze - jest to trochę jakby połączenie akupresury, jogi... jest to podobne do masaży chińskich.
  Myślę, że na pewno warto spróbować, biorąc pod uwagę, że jest to ceniona w świecie metoda i na pewno nie żadne czary mary - wielowiekowa tradycja.
  Cytuj
 • kinia 18 lis 2013, 5:59
  Masaż tajski jest moim ulubionym, mówiąc szczerze :) Ale ja jestem fascynatką kultury Tajlandii i uwielbiam wszystko co z nią związane! Mnie pomaga bardzo, odstresowuje, usuwa ból. Jest to zupełnie sprawdzona i bezpieczna metoda, chociaż faktycznie nie tak bardzo rozpowszechniona w Polsce.
  Cytuj
 • ewez 21 lis 2013, 12:14
  Ja się nie zgodzę, że masaż tajski nie jest rozpowszechniony! Wszystkie spa i kosmetyczki oferują takie masaże - kadzidełka, muzyka i te sprawy. Pewnie połowa nie wie co to w ogóle znaczy masaż tajski, ale marketingowo jest super. Na pewno odpręża i jest miłą chwilą wytchnienia, ale nad efektem terapeutycznym to ja bym się zastanawiała.
  Cytuj
 • massagewarsaw 30 gru 2013, 23:00
  ewezJa się nie zgodzę, że masaż tajski nie jest rozpowszechniony! Wszystkie spa i kosmetyczki oferują takie masaże - kadzidełka, muzyka i te sprawy. Pewnie połowa nie wie co to w ogóle znaczy masaż tajski, ale marketingowo jest super. Na pewno odpręża i jest miłą chwilą wytchnienia, ale nad efektem terapeutycznym to ja bym się zastanawiała.
  w tajlandii jest rozpowszechniony, w polsce jeszcze nie. Nie wszystkie spa i nie wszystkie kosmetyczki maja w ofercie masaz tajski. Jest raczej odwrotnie, tylko nieliczni go maja. Masaz tajski to nie kadzidelka, muzyka i te sprawy. Jest odwrotnie - nie uzywa sie kadzidelek, rzadko muzyke. Nie ma tez "tych spraw". Jest to zupelnie inny masaz, niz wiekszosc sobie go wyobraza. Nie jest podobny tez do masazu chinskiego, jak ktos wczesniej wspomnial

  badania medyczne nad masazem tajskim (a wiec jego terapeutycznym oddzialywaniem) jest na mojej stronie www.massagethai.info Prowadzimy rowniez kursy
  Cytuj
 • Odpowiedz