Forum: Masaże, SPA i wellness

Kursy masażu

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • danka_76 20 paź 2013, 12:58
  Słuchajcie. Chciałabym zrobić sobie kurs masażu. Zastanawiam się też nad jakąś szkołą policealną czy studium masażu. Co wybrać, żeby dostać po tym pracę?
  Cytuj
 • KarOlka 11 lis 2013, 21:13
  Według mnie szkoła policealna jest lepsza niż kurs, bo daje Ci dużo więcej godzin i przez to masz dużo większe umiejętności i szerszą wiedzę, a przede wszystkim uprawnienia po skończeniu takiego studium. A w ogóle to polecałabym studia z fizjoterapii lub dziedzin pokrewnych, bo kursy tak naprawdę stanowią jedynie uzupełnienie kwalifikacji - z samym kursem i jeszcze bez doświadczenia zawodowego bardzo ciężko będzie zdobyć pracę.
  Cytuj
 • Matyldka 14 lis 2013, 7:50
  Hej wszystkim!
  Kiedyś też myślałam, że lepsza szkoła, bo więcej godzin, większe umiejętności. Guzik prawda - po studium nie masz nawet uprawnień do wykonywania zawodu!!!
  Ja skończyłam studium, to był akurat fitness, ale przy masażu działa to dokładnie tak samo. Po studium, jak chciałam zacząć pracować w klubie okazało się, że muszę iść jeszcze dodatkowo na kurs - nikt mnie nie chciał zatrudnić. Także dobrze radzę, najpierw dowiedzcie się dokładnie jak to wygląda wszystko w praktyce, zanim zdecydujecie się na jakąkolwiek opcję - ja się przejechałam, wydałam kasę i włożyłam w to mnóstwo wysiłku, a nic z tego nie mam.

  Cytuj
 • massagewarsaw 30 gru 2013, 23:04
  jest ogolnoswiatowy kryzys ospodarczy i dostac prace jest ciezko, nawet z dobrym wyksztalceniem.

  po policealnej warto robic jeszcze specjalistyczne kursy masazu, bo w programie szkoly jest ich ograniczona ilosc, a chodzi o to, zeby wybic sie ponad przecietne zdolnosci. Oferuje kursy masazu tajskiego www.massagethai.info

  ale same kursy to obecnie za malo, po prostu nie ma tylu klientow
  Cytuj
 • Odpowiedz