Dobór fryzury do kształtu twarzy

Idąc do fryzjera trzeba mieć na względzie, że do każdej twarzy pasuje inna fryzura. Kluczem jest jej kształt, linia wzrostu włosów, a także wielkość. Każdy fryzjer powinien umieć bezbłędnie go określić, jednak warto byśmy mieli świadomość tego, co jest dla nas odpowiednie.

Przejdź do opisu problemu »

Fakty i mity o wypadaniu włosów

Wokół wypadania włosów narosło już wiele legend i mitów, które często nie mając nic wspólnego z prawdą i zdrowiem, spędzają nam sen z powiek. Specjaliści są zdania, że łysienie zaczyna nosić znamiona choroby cywilizacyjnej, zaś producenci kosmetyków obiecują nam bujne loki i fale. Gdzie jest zatem złoty środek i jak go znaleźć bez wyrwania sobie wszystkich włosów z głowy?

Przejdź do opisu problemu »

Pielęgnacja włosów zniszczonych

Zniszczone włosy, to jeszcze nie wyrok. Nie trzeba ich radykalnie ścinać, by znowu świeciły dawnym blaskiem. Wystarczy kilka zmian, odpowiednia pielęgnacja i wytrwałość, a efekty będą zauważalne już po krótkim czasie.

Przejdź do opisu problemu »

Wymogi sanitarne w salonach

Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jasno klarują, że do końca 2013 roku każdy salon kosmetyczny, fryzjerski, odnowy biologicznej, czy tatuażu będzie musiał spełnić określone warunki sanitarne.

Przejdź do opisu problemu »