Żółte paznokcie

Wszystkie kobiety uwielbiają mieć pomalowane paznokcie, im bardziej zadbane, tym czujemy się piękniejsze. Pamiętajmy jednak, że płytki mają swoją wytrzymałość i potrzebują oddychać. Nie można zatem malować ich bez przerwy. Co jednak gdy pojawiają się na nich przebarwienia?

Te najczęściej występujące zmiany koloru płytki są spowodowane malowaniem ich na zbyt ciemne kolory i zdecydowanie za często. Bywa jednak, że żółte paznokcie są objawem jakiejś choroby, np. łuszczycy, żółtaczki, czy przewlekłych infekcji. Podobną reakcję organizmu mogą wywołać niektóre leki i suplementy, jak np. karoten lub riwanol.

W sytuacji kiedy powodem zmiany koloru płytek jest zbyt częste malowanie ciemnymi lakierami, można bez obaw pokusić się o domowe wybielanie.

1. Przestań malować!
Najgorsze co możesz zrobić swoim paznokciom, to dalej je malować. To zamknięte koło. Całkowicie zmyj lakier i odstaw na jakiś czas.

2. Poczekaj aż odrosną.
To najzdrowszy i najlepszy dla paznokci sposób wybielania. Jeśli nie masz tyle czasu możesz zainwestować w …

3. Tabletki do wybielania paznokci
Kupuje się je w aptekach lub dobrych drogeriach. Po rozpuszczeniu w wodzie, moczy się paznokcie w gotowym roztworze, który „zmywa” wszelkie naloty i przebarwienia z płytek.

4. Kremy i odżywki do wybielania
Kolejna porcja specyfików do wybielania. Po kilku dniach nakładania powinno być widać efekt.

5. Domowym sposobem
Doskonałym rozwiązaniem dla pożółkłych paznokci jest kąpiel w soku z cytryny (na 2 minuty wkładamy palec do przeciętej cytryny) lub w wodzie utlenionej. Ważne jest jednak aby sprawdzać co dzieje się z płytkami podczas tych zabiegów. Nie chcemy przecież jej podrażnić!

Powiązane kategorie: