Zalety i wady grot solnych

Od lat wiadomo, że przebywanie nad morzem jest korzystne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Sól, jod i inne pierwiastki znajdujące się w powietrzu pomagają nam leczyć wiele dolegliwości. Jak jest jednak z grotami solnymi? Czy chodzenie do nich może zastąpić wizyty nad wielkim akwenem?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka – nie. Jednak groty solne mają wiele zalet i warto korzystać z ich dobroczynnego działania. Z pewnością docenią je alergicy, którzy będą mogli swobodnie oddychać w ich wnętrzach. Sól usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powietrza i tym samym alergeny, zatem osoby z chorobami układu oddechowego powinny przebywać w takich grotach jak najczęściej.

Również osoby chore na serce oraz mające problemy z krążeniem powinny inwestować w sesje terapeutyczne w grotach solnych, ze względu na mikroelementy obecne w powietrzu. Miejsca te także doskonale pomagają w walce ze stresem, ponieważ odpoczynek, relaks, odpowiednia muzyka i temperatura zapewniają komfort psychiczny, co łagodzi stres i przyczynia się do polepszenia samopoczucia.

Niemniej jednak nie każdy może wspomóc swoje zdrowie wizytami w grotach solnych. Z pewnością każdy powinien skonsultować takie zamierzenia ze swoim lekarzem, jednak i bez tego istnieje kilka schorzeń, z którymi trzeba się trzymać z daleka od tych miejsc. Należą do nich przede wszystkim nadczynność tarczycy, choroby nerek, choroby nowotworowe, gruźlica, klaustrofobia i astma.

Powiązane kategorie: