Rzęsy

Nieodłączny atrybut kobiecej urody. Dbają o nie wszystkie panie na świecie i każda chce by były jak najdłuższe i najpiękniejsze. Rzęsy – jak o nie dbać, byśmy co dzień olśniewały spojrzeniem?

Musimy mieć na uwadze fakt, iż rzęsy nie są stałymi elementami naszego ciała i mają określony czas „istnienia”. Są to 3, maksymalnie 4 miesiące. Górna powieka zawiera ich 150-200, zaś dolna 50-150. W trakcie „życia” włos przechodzi trzy fazy: wzrostu, spoczynku i zaniku, po czym wypada. Średnio 60-80% rzęs znajduje się w intensywnej fazie wzrostu. Za normę uważa się wypadanie 1-2 rzęs dziennie. Jeśli któraś z tych prawidłowości nie jest zachowana, należy udać się do lekarza celem zdiagnozowania przyczyny problemu. Do nich należą najczęściej choroby, stosowanie leków hormonalnych, a także stres.

W celu zadbania o jak najlepszą kondycję naszych rzęs, powinniśmy przestrzegać kilku zasad prawidłowej higieny oraz dbałości.
1. Nie zasypiać w makijażu.
2. Nie trzeć rzęs przy demakijażu.
3. O ile to możliwe, unikać nakładania „jednodniowych” sztucznych rzęs, ponieważ odklejanie ich zwykle wiąże się z wyrwaniem kilku naturalnych.
4. Stosować odżywki przeznaczone dla rzęs oraz inne preparaty do pielęgnacji okolic oczu.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: