Pielęgnacja włosów zniszczonych

Zniszczone włosy, to jeszcze nie wyrok. Nie trzeba ich radykalnie ścinać, by znowu świeciły dawnym blaskiem. Wystarczy kilka zmian, odpowiednia pielęgnacja i wytrwałość, a efekty będą zauważalne już po krótkim czasie.

Działania najlepiej rozpocząć od delikatnego podcięcia końcówek. Nie warto upierać się przy ich zapuszczaniu, bo zniszczone kosmyki i tak zaczną wykruszać się same. Jest to jeden z głównych błędów popełnianych przez kobiety.

Co dalej? Zrezygnuj z tego co niszczy Twoje włosy. Rozjaśniacze, farby z amoniakiem, prostownice, lokówki, suszarki i silne kosmetyki do stylizacji są teraz Twoim wrogiem numer jeden. Używaj tylko delikatnych preparatów, najlepiej na bazie naturalnych ekstraktów. A włosy niech schną same. Jeśli nie lubisz ich w takiej formie, znajdź upięcie, w którym będziesz wyglądać dobrze.

Oczyść włosy. Z pewnością znajdują się na nich resztki silikonów, które aplikowałaś przez długi czas podczas każdej stylizacji. Uniemożliwiają one wchłonięcie się substancji aktywnych z odżywek i masek, dlatego bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie włosów. Kilkukrotne umycie powinno ukazać ich naturalne oblicze.

Odżywiaj! Musisz postawić sobie za cel codzienne odżywianie włosów. Każdego dnia aplikuj odżywkę, a dwa razy w tygodniu nakładaj maskę na minimum 30 minut. Zwykłe mycie zastąp metodą odżywianie-mycie-odżywianie, czyli odżywka, szampon, odżywka. Dzięki temu zminimalizujesz dodatkowe naruszenie ich struktury podczas kąpieli. Włosy noś delikatnie upięte lub podwiązane, to zniweluje kolejne uszkodzenia przy kontakcie z ramionami i ubraniem.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: