Jaki masaż wybrać?

Jego historia wywodzi się już z czasów starożytnych, kiedy był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem stał się jednym z oddziaływań medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Dziś znany na całym świecie, stanowi jedną z najprzyjemniejszych metod relaksacyjnych.

Masaż, bo o nim mowa jest najpowszechniejszą metodą fizjoterapii, stosowaną na całym świecie. Jego rodzajów na świecie są dziesiątki, lecz my przedstawiamy kilka najpopularniejszych.

Klasyczny
Znany jeszcze w czasach starożytnych, kiedy Grecy namaszczali ciała oliwą przed olimpiadą. Polega na wykonywaniu odpowiednich ruchów, zgodnie z umiejscowieniem i przebiegiem mięśni. Dzieli się na masaż całego ciała oraz częściowy, czyli wybranej jego partii. Działa rozluźniająco, relaksująco i pozytywnie wpływa na kondycję skóry.

Aromaterapeutyczny
Jest to masaż klasyczny z użyciem olejków aromaterapeutycznych, które posiadają zróżnicowane właściwości. Najczęściej stosowane to: olejek jojoba, który zapobiega utracie wody przez skórę i olejek oliwkowy, mający działanie przeciwzapalne i nawilżające. Masaż ten bardzo dobrze wpływa na psychikę, likwiduje stres, depresje i inne negatywne uczucia.

Wyszczuplający
Pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Musi być połączony z odpowiednią dietą, ćwiczeniami i pielęgnacją ciała. Niweluje cellulit oraz doskonale działa na sylwetkę po ciąży.

Gorącymi kamieniami
Polega na użyciu do masażu odpowiednio podgrzanych kamieni bazaltowych i zastosowaniu różnych technik masażu. Taki masaż wspaniale odstresowuje, poprawia krążenie, przeznaczony szczególnie dla osób zestresowanych np. pracą. Głównym przeciwwskazaniem są tętniaki, zakrzepy, nowotwory, gorączka, stany zapalne skóry, zapalenie żył, zapalenie węzłów chłonnych.

Drenaż limfatyczny
Inaczej zwany masażem uciskowym, jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny oraz przyśpieszająca proces oczyszczania. Przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe układu chłonnego oraz przerzuty nowotworowe.

Hydromasaż
Masaż ten jest wykonywany za pomocą strumienia wody o odpowiedniej temperaturze. Główne wskazania to zmęczenie, choroby kręgosłupa np. skolioza, zaniki mięśniowe, choroby przemiany materii, choroby układu nerwowego. Przeciwwskazaniem jest niewydolność krążenia.

Powiązane kategorie: