Jaką metodę depilacji wybrać?

Metod depilacji istnieje wiele. Począwszy od najstarszych i najmniej skutecznych, jak usuwanie owłosienia żyletką, a skończywszy na laserach, które eliminują problem na zawsze, ale nie są dostępne dla wszystkich.

Każda z istniejących metod depilacji ma swoje wady i zalety, wybór tej najlepszej może być trudny i nierzadko okupiony bólem. Przyglądnijmy się najpopularniejszym z nich.

Maszynki do golenia
To niewątpliwie sprawdzony, szybki i bezbolesny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Niejednokrotnie wypróbowany przez każdą z nas. Do wad tej metody zaliczyć możemy fakt, iż włoski odrastają bardzo szybko i już po maksymalnie dwóch dniach widać je gołym okiem. Co więcej z każdym goleniem stają się coraz mocniejsze i ciemniejsze.

Kremy do depilacji
To kolejny sposób na bezbolesną depilację ciała. Niezbyt wygodny, bo trzeba dokładnie pokryć ciało substancją, odczekać zalecany przez producenta czas i zmyć krem wraz z włoskami. Od jakości kremu zależy jego skuteczność. Im bardziej unikalne składniki zawiera, tym efektywność jego działania wzrasta. Zaletą jest także niska cena oraz fakt, że z czasem włosy odrastają bledsze i słabsze.

Depilatory
Jeszcze niedawno były cudem techniki. Teraz ma taki w domu niemal każda z nas. Ich wzorów, modeli i kolorów jest wiele na rynku, zaś producenci co rusz dodają do nich nowe funkcje, takie jak nakładki chłodzące czy naciągające skórę, dla lepszego komfortu depilacji. Efekt utrzymuje się 2 do 3 tygodni, jednak metoda ta jest bolesna i czasochłonna.

Wosk
Choć niejednej kobiecie na myśl o depilacji woskiem włosy stają dęba, trzeba przyznać, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Mimo wad takich jak ból i zaczerwienienie skóry, efekt potrafi utrzymać się nawet do pięciu tygodni.

Pasta cukrowa
W Polsce to jedna z najnowszych metod depilacji, jednak czasy jej powstania sięgają starożytnych krajów arabskich. Nie podrażnia skóry, ponieważ przykleja się tylko do włosków, ponadto w odróżnieniu od wosku, jest chłodna, ponieważ ma maksymalnie temperaturę ciała. Jest to metoda czasochłonna, ale skuteczna, bo gwarantuje nam gładkie nogi na okres 4-6 tygodni.

Laser
Depilacja laserowa, przynajmniej z założenia, całkowicie i trwale usuwa mieszki włosowe, co skutkuje tym, że włosy już nie odrastają. Do pełnego zniszczenia ich wszystkich potrzebna jest seria od 4 do 10 zabiegów. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, tym lepsze efekty. Metoda ta jest ryzykowna, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzona może skutkować oparzeniami i bliznami.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: