Jak wygląda trening indywidualny?

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o treningach indywidualnych, które możemy sobie zafundować u jednego z wykwalifikowanych specjalistów. Niemal każda siłownia i centrum dietetyczne dysponuje czasem osób, które mają wspomóc nas z uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Tylko czy rzeczywiście są potrzebni?

Trening personalny, to nic innego jak współpraca trenera z podopiecznym, mająca na celu osiągnięcie wspólnie założonego efektu. To trener jest odpowiedzialny za przebieg każdego treningu, wykonywanie kolejnych etapów wcześniej ustalonego planu treningowego i tym samym szybsze osiągnięcie wyznaczonego celu.

Pytanie jednak pojawia się, czy osoba, która rozpoczyna ćwiczenia nie może tego zrobić sama? Może, ale nigdy nie będzie mieć pewności, że wykonuje je prawidłowo i nie nabiera złych nawyków ruchowych. Ponadto praca z trenerem pomaga ustalić przyczyny ewentualnego braku efektów, czy pozwala na wypracowanie intensywności tempa treningu, tak aby było ono możliwe do zachowania przez cały jego przebieg. Trener, to także nasz czynnik motywujący, zarówno do ćwiczeń, jak i do konsekwentnego przychodzenia na treningi. Pilnował będzie czasu przerw odpoczynkowych oraz byśmy nie marnowali go na rozmowy z innymi ćwiczącymi.

Nie wszyscy wiemy jakie ćwiczenia wykonywać aby osiągnąć oczekiwane efekty. Indywidualna konsultacja i ćwiczenia z trenerem pomogą nam w sposób najbardziej efektywny zadbać o te partie ciała, które tego wymagają. Do jednych z najpopularniejszych treningów należą takie jak „Płaski brzuch”, czy „Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej”, lecz zauważyć trzeba, że ćwiczenia pomóc nam mogą także w chorobie, np. dla osób z dyskopatią opracowano specjalny plan treningowy, który zmniejsza objawy choroby.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: