Cera sucha

Może być konsekwencją nieprawidłowej pielęgnacji lub cechą wrodzoną. Bardzo prawdopodobne jest, że każdy z nas kiedyś się z nią zetknie, ponieważ w miarę starzenia się skóra traci jędrność i nawilżenie.

Jej cechy charakterystyczne, to matowość i skłonność do łuszczenia, a także uczucie napięcia, nierzadko pieczenia w obrębie skóry twarzy. Zdarza się, że ma niezdrowy jasnożółty lub jasnoróżowy kolor, co wynika z faktu iż cera sucha jest cieńsza od innych jej typów i prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Ponadto charakteryzuje się małą miękkością i elastycznością.

Pielęgnacja tego typu skóry polega na ciągłym nawilżaniu i natłuszczaniu twarzy. Absolutną koniecznością jest dobór odpowiednich kosmetyków. Preparaty nie mogą zawierać alkoholu i powinny być stworzone bezpośrednio dla cery suchej.

Dobry krem do tego typu skóry będzie nie tylko nawilżał, ale także ją regenerował. Stosowany regularnie, zapewni suchej cerze odpowiedni komfort. Ponadto specjaliści zalecają wykonywanie minimum raz w tygodniu maski silnie nawilżającej oraz odżywiającej suchą i nierzadko zmęczoną skórę twarzy. Błędem jest stosowanie gruboziarnistych peelingów, najlepsze będą enzymatyczne.

Czynniki jakie mogą zaszkodzić suchej cerze, to woda z chlorem, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, mróz i zanieczyszczone powietrze. Także dieta nie pozostaje obojętna dla skóry naszej twarzy. Osoby posiadające ten typ cery powinny unikać jedzenia zbyt dużych ilości mięsa, soli, ostrych przypraw, kawy i alkoholu. Wymienić je mogą na warzywa, owoce, orzechy i migdały, a także kiełki nasion.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: