Cera normalna

Nazywana tą, która jest najbliżej doskonałości. Niewielu jednak z jej posiadaczy wie jak odpowiednio o nią dbać. Wysuszoną skórę należy nawilżać, a przetłuszczającą się matować. Jak jednak pielęgnować skórę normalną?

Najczęściej spotykana jest u młodych ludzi i dzieci. Wśród dorosłych ze świecą szukać tego, kto może się nią pochwalić. Cera normalna jest jasna, gładka i pozbawiona przebarwień. Sebum wydzielane jest w normie, a skóra jędrna i odpowiednio napięta. Fakt, iż nie sprawia ona żadnych problemów często prowadzi do zaniedbań w pielęgnacji, a to błąd, za który w późniejszych latach płacimy wypryskami lub nadmiernym wysuszeniem.

Podstawą pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczenie, specjaliści zalecają delikatne żele lub pianki przeznaczone do mycia twarzy ze skórą normalną. Następnym krokiem powinno być zastosowanie kremu nawilżającego, najlepiej z dodatkiem filtrów ochronnych.

Szczęśliwi posiadacze cery normalnej powinni regularnie stosować maski witaminowe i delikatne peelingi oraz dbać o odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych w codziennej diecie. Wszystko to w połączeniu pozwoli zapewnić skórze normalnej piękny wygląd na długie lata.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: