Cera naczynkowa

Jej posiadaczki zmagają się co dzień z nowo pękniętymi naczynkami, czyli tzw. pajączkami. Coraz więcej kobiet skarży się na kłopoty z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi w okolicach twarzy. Ich kruchość wynika ze zwiększonej przepuszczalności. Naczynia nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają lub poszerzają się. Jak radzić sobie z tym problemem?

Cechą charakterystyczną dla cery naczyniowej, jest sieć widocznych pod skórą, rozszerzonych naczyń włosowatych, wyglądem przypominających cieniutkie niteczki lub drzewiaste rozgałęzienia. Pod wpływem różnych bodźców, które powodują rozszerzanie lub kurczenie się naczynek, dochodzi do powstania rumienia, uczucia rozgrzania i pieczenia, a w konsekwencji do ich pęknięć.
Miejsca, w których zaczerwienienia pojawiają się najczęściej, to okolica nosa, policzki i broda. Na początku rumień znika dość szybko, jednak z czasem może przechodzić w stan przewlekły. Rozszerzenie naczyń krwionośnych może pojawić się w każdym typie cery, jednak najczęściej dochodzi do tego przy skórze suchej, ponieważ jest cienka i skłonna do podrażnień.
Czynnikami zewnętrznymi, które mają bezpośredni wpływ na pękanie naczynek są między innymi kosmetyki z kwasami owocowymi i alkoholem, słońce i solarium, mróz, wiatr, wilgoć, wahania temperatur, intensywny wysiłek fizyczny, ostre pokarmy, alkohol, używki, odmrożenia, a nawet antykoncepcja hormonalna.
Czynniki wewnętrzne powodujące pękanie naczynek to najczęściej menstruacja, choroby układu pokarmowego, zaburzenia hormonalne, zaburzenia pracy wątroby, nadciśnienie, ciąża, stres lub czynniki genetyczne.
Cerze naczyniowej należy się szczególne traktowanie, powinniśmy traktować ją jako szczególnie wrażliwą. Preparaty jakich używamy na co dzień muszą być szczególnie delikatne, najlepiej by było stworzone bezpośrednio do skóry naczynkowej. Jak ognia zaś powinniśmy unikać specyfików silnie pieniących się, ponieważ mają działanie drażniące, a także wszelkiego rodzaju mydeł zapachowych i barwionych.
Szukajmy kosmetyków zawierających algi morskie, miłorząb japoński, nagietek, kasztanowiec, związki krzemu oraz witaminy C i K. Dodatkowo możemy korzystać z zabiegów, jakie oferują nam gabinety kosmetyczne. Do najpopularniejszych należą jonoforeza i galwanizacja, solux z niebieskim filtrem oraz elektrokoagulacja.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: