Cera mieszana

Najbardziej kłopotliwa ze wszystkich typów skóry. Przetłuszczająca się strefa T (czoło, nos, broda) i suche policzki to charakterystyczne cechy cery mieszanej. Jak zadbać o cerę mieszaną by była piękna i nie serwowała nam co rusz nowych problemów?

Jest połączeniem skóry normalnej i tłustej. Często bywa mylona z tą drugą, przez co jej posiadaczki serwują sobie nieodpowiedni rodzaj pielęgnacji. Najlepiej by o jej rozpoznanie zadbał specjalista, który za pomocą odpowiedniego narzędzia nazywanego submetrem, jednoznacznie określi z jakiego rodzaju cerą mamy do czynienia.

Jak ją pielęgnować?
Najważniejsze, to nie używać takich samych kosmetyków na całej powierzchni twarzy. Tak zwaną strefę T (czoło, nos, broda) powinniśmy pielęgnować preparatami matującymi, zaś policzki i skronie nawilżającymi. Unikniemy wówczas nieprzyjemnej reakcji naszej skóry na nieodpowiednie kosmetyki.

Podstawowe zasady, jakich powinniśmy się trzymać, to:
- Nie myć twarzy w twardej wodzie, która dodatkowo zawiera dużo żelaza (brązowe zacieki na armaturze).
- Nie myć twarzy mydłem.
- Stosować kosmetyki, które nie zawierają alkoholu.
- Myć twarz tylko przeznaczonymi do tego celu preparatami.
- Nakładać kremy o lekkiej konsystencji.

Ponadto raz w tygodniu powinniśmy zastosować peeling i dwie maseczki – oczyszczającą i nawilżającą. Cera mieszana najlepiej reaguje na maski z zielonej glinki, powinna zatem stać się najlepszym przyjacielem naszej twarzy.

Raz w miesiącu postawmy na wizytę w salonie kosmetycznym. Kosmetolog zaproponuje nam odpowiednie zabiegi. Dla strefy T będą to z pewnością peelingi, czyli oczyszczanie manualne, a dla partii bocznych odpowiednie nawilżenie dla znormalizowania zachodzących w niej procesów.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: