Cera dojrzała

Traci nawilżenie i jędrność szybciej niż skóra młoda. Zmarszczki stają się głębsze, a przebarwienia bardziej widoczne. Cera dojrzała potrzebuje odpowiednich dla siebie kosmetyków, gdyż jej specyficzne wymagania nie mogą pozostać obojętne dla właścicielek.

Ładny wygląd cery dojrzałej jest możliwy pod warunkiem, że pielęgnacja będzie dopasowana odpowiednio do jej potrzeb.

Według badań, skóra rozpoczyna proces starzenia się już po ukończeniu 25. roku życia. Bywa, że jeszcze przed trzydziestką widoczne są pierwsze zmarszczki, szczególnie mimiczne i pod oczami. Z wiekiem ten proces pogłębia się i osiąga apogeum w okolicach pięćdziesiątego roku życia, kiedy kobiety przechodzą proces menopauzy i skutkiem tego jest niedobór estrogenów. Wiek nie pozostaje obojętny także dla procesu regeneracji komórek oraz dla sprężystości włókien kolagenowych i elastynowych. Zachodzące zmiany odbywają się na poziomie głębokich warstw skóry, jednak oznaki najlepiej widać na zewnątrz. Skóra staje się cienka i szorstka, a kosmetyki mają za cel pobudzenie procesów regeneracyjnych.

Skóra dojrzała potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i minerałów, by ładnie i zdrowo wyglądać. Najważniejszym składnikiem dla niej powinien być magnez. Pobudza on komórki do życia, stymuluje ich wzrost i aktywuje ponad 300 enzymów komórkowych, a także ma niemałe znaczenie w przemianie tłuszczów i węglowodanów. Inne składniki potrzebne szczególnie cerze dojrzałej, to witaminy C, E, B9 i A, które w znaczący sposób stymulują proces odnowy komórek.

Na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników. Począwszy od stresu i diety, a skończywszy na promieniach UV i nieodpowiedniej pielęgnacji. Chcąc zachować piękny wygląd cery na długie lata powinniśmy dbać o nią świadomie i konsekwentnie.

Powiązane kategorie:
Powiązane rozwiązania problemów: