ABC bezpiecznego tatuażu

Każdy, kto chciałby wykonać trwały malunek na swojej skórze, powinien pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują zarówno jego, jak i salon tatuażu. Należy ich bezwzględnie przestrzegać, ponieważ nawet najmniejszy brak higieny może zakończyć się tak groźnymi wirusami, jak HIV czy WZW.

Najpierw badania
Przed pójściem do salonu tatuażu dobrze jest wykonać badania krwi, aby ustalić czy w naszym organizmie nie ma jakiegoś stanu zapalnego. Kiedy układ odpornościowy nie funkcjonuje prawidłowo i już walczy z zakażeniem, nie powinniśmy dokładać mu pracy. Lepiej poczekać , nabrać sił i wówczas wrócić do studia.

Sterylizacja
Przychodząc do salonu tatuażu zapytaj o sposób czyszczenia narzędzi. Każde takie miejsce musi być wyposażone w autoklaw, czyli urządzenie do sterylizacji przyrządów. Studio musi dysponować aktualnymi wynikami kontroli jego stanu i prawidłowości działania.

Jednorazowe przyrządy
Część ze stosowanych do robienia tatuażu narzędzi powinna być jednorazowa i wyciągana przy kliencie zawsze z jednorazowego opakowania. Mowa tu o gumowych rękawiczkach, pojemnikach na tusz, ręcznikach papierowych i oczywiście najważniejszym – igłach. W salonie tatuażu obowiązują te same zasady higieny, co w laboratorium, czy u dentysty.

Po zabiegu
Nie tylko zachowanie tatuażysty przed i w trakcie zabiegu jest ważne, ale także po. Wszystko co zetknęło się z ciałem i krwią osoby tatuowanej, powinno zostać zutylizowane. W tym celu w studiu powinien znajdować się osobny pojemnik na odpady biologiczne.

Powiązane kategorie: