8 zasad bezpiecznego opalania

Choć opalanie promieniami ultrafioletowymi nie jest najzdrowsze dla naszej skóry, obecnie jeszcze wiele kobiet z niego korzysta. W trosce o ich zdrowie przedstawiamy osiem żelaznych zasad bezpieczeństwa w solarium.

1. Odwiedzaj tylko rekomendowane salony
Nie idź opalać się w pierwszym lepszym miejscu, szczególnie jeśli przemawia za tym odległość od twojego domu. Nieznany salon, to ryzyko, ponieważ nic nie wiesz o tamtejszych lampach i przestrzeganiu zasadach higieny. Odwiedzaj tylko rekomendowane przez znajomych miejsca. Dzięki temu oszczędzisz sobie przykrych doświadczeń.

2. Bądź uczciwa
Kompetentna obsługa solarium zawsze powinna dokładnie wypytać cię o to jak często się opalasz, która to wizyta, jaki masz odcień skóry, czy są jakieś przeciwwskazania wobec opalania itp. Nie ukrywaj niczego, ponieważ pytania te mają na celu zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa.

3. Słuchaj instrukcji
Nie bądź mądrzejsza od obsługi, jeśli powiedziano ci, że nie powinnaś opalać się więcej jak kilka minut, przestrzegaj tego czasu. Pamiętaj, że profesjonaliści nie chcą ci zaszkodzić, tylko robią wszystko by twoja skóra nie doznała poparzeń.

4. Chroń oczy
Promieniowanie ultrafioletowe, które emitują lampy w solarium uszkadza wzrok, zatem zawsze pamiętaj o obowiązkowych okularkach. To jedna z kluczowych czynności.

5. Złuszczaj naskórek
Najlepsze rezultaty opalania osiąga się kiedy skóra jest maksymalnie wygładzona. Pamiętaj zatem o peelingu całego ciała przed wizytą w solarium, a nie grożą Ci nieestetyczne plamy.

6. Nie złuszczaj naskórka!
Nigdy nie rób peelingu i nie używaj do mycia ostrych gąbek po opalaniu w solarium, szczególnie po natryskowym, ponieważ zniweczysz cały efekt.

7. Nawilżaj
Skóra po opalaniu jest przesuszona, podrażniona i nierzadko napięta. Powinnaś podwójnie dawkować jej balsam nawilżający, aby wróciła do formy. Przed opalaniem warto dodatkową ilość specyfiku nałożyć na kolana i łokcie, wtedy efekt będzie bardziej równomierny.

8. Nie zapominaj o depilacji
Tylko wydepilowana skóra opali się dokładnie i tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie odkładajmy także tej czynności na dzień po solarium, ponieważ podrażniony naskórek nie zareaguje optymistycznie na kolejne zabiegi.

Powiązane kategorie: