Jak nie wyłysieć, czyli sposoby na wypadające włosy

Niezależnie od płci, każdy chce być atrakcyjny dla innych ludzi. Przyjęło się, że duży wpływ na zainteresowanie naszą osobą ma czupryna. Co zrobić w momencie, gdy z powodów niezależnych od nas tracimy ten istotny dla wizerunku atrybut?

Tagi: łysienie, włosy, wypadanie włosów Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Jak uzyskać super błyszczące włosy?

Jeżeli stojąc przed lustrem zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy są pozbawione blasku, ten artykuł jest napisany właśnie dla Ciebie. Cały efekt lśniących kosmyków zależy od ich struktury. Im gładsza powierzchnia, tym więcej promieni słonecznych odbijają. Kiedy jest uszkodzona , światło zostaje wchłonięte w pęknięcia, co sprawia, że włosy są matowe. Aby nadać połysk należy wypełnić nierówności oraz zastosować odpowiednie metody stylizacji kosmyków.

Tagi: włosy Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Cienkie włosy – jak o nie dbać?

Pielęgnacja włosów cienkich wymaga wysiłku i cierpliwości. Począwszy od codziennego mycia, przez suszenie, aż po stylizację. Niewiele wysiłku trzeba włożyć w to, aby wiotkie kosmyki były zdrowe, lśniące i bardziej puszyste.

Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Olejowanie włosów

Zapewne każde kobieta marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Co zrobić kiedy nasza fryzura już jakiś czas temu przestała budzić zachwyt, a kondycji naszych włosów daleko do ideału? Ostatnim hitem internetowego świata w dziedzinie pielęgnacji stało się olejowanie włosów.

Tagi: włosy, oleje, porowatość włosów, pielęgnacja włosów Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Laminowanie włosów

Nigdy nie słyszałaś o laminowaniu włosów? Nie Ty pierwsza. Jest to nowa i jeszcze nie dość znana metoda, o której zrobiło się niedawno głośno w blogosferze. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, sprawa wygląda rzeczywiście banalnie prosto. Wystarczy mieć w domu żelatynę spożywczą, wodę, odżywkę bądź olejek, którym olejujemy włosy i chwilę wolnego czasu. Czasem przydaje się też ciepłe powietrze suszarki ,ale zazwyczaj wystarcza owinięcie głowy ręcznikiem.

Tagi: włosy, laminowanie Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Włosy po wakacjach- jak o nie zadbać?

Włosy po letnim wypoczynku zwykle nie zachwycają. Słońce, klimatyzacja, kąpiele w chlorowanej i słonej wodzie nie należą do sprzymierzeńców pięknych włosów. Jak o nie zadbać, by wróciły do dawnej świetności?

Tagi: włosy, wakacje, olej arganowy Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Spraw, by Twoje włosy nabrały objętości

Fryzura pozbawiona lekkości nie prezentuje się dobrze. Powoduje, że wyglądamy na zaniedbane i zmęczone. Jako że nie wszystkie jesteśmy posiadaczkami gęstych włosów, musimy walczyć z naturą na własną rękę.

Tagi: włosy, objętość Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Porowatość włosów – jaki typ posiadasz?

Twoje włosy są oporne na działanie lokówki? Niechętnie ulegają koloryzacji, a ich wysychanie to mozolny proces? To może oznaczać, że Twoje włosy zaliczają się to typu niskoporowatego.

Tagi: włosy niskoporowate, porowatość Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Jak wzmocnić włosy rozjaśniane?

Jeśli chcesz sprawić, by Twoje włosy były suche i łamliwe, rozjaśnij je. Na efekt nie trzeba długo czekać, naprawdę. Jeśli natomiast wolisz pozostać przy zdrowych, zrezygnuj z zabiegu. Takie to proste? Tylko w teorii.

Tagi: włosy rozjaśniane, wzmocnienie, zdrowe włosy Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Trwała ondulacja dziś

Ondulacja kojarzy się wielu paniom z modną jeszcze w latach 80. fryzurą „na baranka”. Dziś fryzjerzy potrafią wyczarować naturalny skręt, który sprawi, że włosy będą się świetnie prezentować. Przeczytaj i zdecyduj czy warto!

Tagi: trwała ondulacja, loki, fale Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Kosmetyki termoochronne i działanie wysokiej temperatury na włosy

Używanie prostownicy i lokówki powinno iść w parze ze stosowaniem termoochronnych kosmetyków. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo ciepło wydzielane przez urządzenia do stylizacji niszczy nasze włosy.

Tagi: kosmetyki termoochronne, termoochrona, prostownica, lokówka Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Domowe sposoby na szybszy wzrost włosów

Na wielu forach internetowych przewija się temat porad na temat szybkiego porostu włosów. Kobiety wymieniają się domowymi sposobami, aby przyspieszyć wzrost fryzury. W tym artykule spróbujemy podać wam przekrój naturalnych metod, dzięki którym nie będziecie musiały długo czekać na wzrost włosów.

Tagi: włosy, szybszy wzrost, olej kokosowy Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Tak czy nie? - silikony w kosmetykach do włosów

Obawiamy się zawartych w kosmetykach silikonów, ponieważ niesłusznie kojarzymy je z detergentami, takimi jak SLS. Natomiast silikony i SLS spełniają zupełnie różne funkcje.

Tagi: silikony, pielęgnacja włosów Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Fryzury dla cienkich włosów

Posiadaczki cienkich włosów stoją przed lada wyzwaniem. Jaką fryzurę wybrać, by ich delikatne włosy dobrze się prezentowały?

Tagi: fryzury, cienkie włosy, zwiększenie objętości Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Jak używać lakieru do włosów?

Lakier jest podstawowym kosmetykiem używanym do stylizacji włosów. Bez niego trudno o utrzymanie w ryzach upragnionej fryzury.

Tagi: lakier do włosów, stylizacja włosów Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »

Jak używać pianki do włosów?

Pianka do włosów jest kluczowym kosmetykiem podczas stylizacji fryzury. Ma wiele zastosowań, dlatego tak chętnie wykorzystuje ją środowisko fryzjerskie, ale nie tylko. Bogata oferta pozwala na wybór pianki odpowiadającej potrzebom naszych włosów.

Tagi: pianka do włosów, stylizacja włosów Kategoria: Zdrowe i piękne włosy, fryzury Przejdź do artykułu »