Higiena snu, czyli co zrobić, aby się w końcu wyspać

Jeżeli masz problemy z zaśnięciem, a nie chcesz brać tabletek nasennych, to powinieneś zadbać o tzw. higienę snu. Jest to zbiór czynności, które powinieneś lub nie powinieneś robić podczas dnia, aby organizm wieczorami mógł spokojnie odpocząć.

Tagi: higiena snu, styl życia, problemy z zaśnięciem Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »

Menopauza to nie wyrok!

Menopauza to burzliwy okres w życiu kobiety. W jej ciele zachodzą wówczas zmiany zarówno fizyczne jak i psychiczne. W tym czasie spada stężenie hormonu folikulotropowego, odpowiedzialnego za wzrost pęcherzyków jajowych oraz produkcję estrogenów. Tak naprawdę menopauza to krótki okres – po prostu ostatnia miesiączka. Natomiast czas po i przed nią określa się nazwą klimakterium.

Tagi: menopauza, klimakterium Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »

Własne perfumy

Znudziły Ci się standardowe perfumy oferowane w większości perfumerii? A może uważasz, że wydawanie majątku na zapachy sygnowane nazwiskiem celebrytów to przesada? W takim razie ucieszy Cię zatem fakt, że możesz stworzyć swój własny zapach! To nie tylko dobra zabawa, ale również możliwość podkreślenia własnej indywidualności. Producenci choćby nie wiadomo jak się starali nigdy nie stworzą zapachu uniwersalnego dla wszystkich. Każdy z nas jest zupełnie inny, różni nas wiele: osobowość, charakter, hormony, wygląd, uczucia, dlatego wymaga odrębnego zapachu.

Tagi: perfumy, olejki eteryczne Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »

Złoto w walce ze starzeniem

Dobroczynne własności złota znane były już w starożytności, kiedy stosowano je w medycynie jako środek przeciwbakteryjny. Później zaczęto dostrzegać zalety wykorzystania złota w kontekście urody. W zasadzie to Kleopatra zapoczątkowała użycie złota w pielęgnacji ciała, kiedy to nakładała metal szlachetny na twarz. Dało to początek współczesnym zabiegom kosmetycznym z wykorzystaniem złota.

Tagi: złoto, starzenie, właściwości zdrowotne złota Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »

Urodowe właściwości siemienia lnianego

Siemię lniane kupimy w sklepach zielarskich i aptekach. Znane powszechnie z dobroczynnych właściwości dla układu pokarmowego nasiona przyczyniają się także do poprawy kondycji skóry i włosów.

Tagi: siemię lniane, maseczki na włosy, odżywki Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »

Zioła i ich urodowe właściwości

Coraz częściej jesteśmy świadome dobroczynnego działania ziół, które przestały być dla nas przestarzałymi środkami pielęgnacji stosowanymi przez babcie. Doceniamy to, co dostarcza nam natura

Tagi: zioła, rumianek, szałwia Kategoria: Styl życia Przejdź do artykułu »