Wykorzystaj mleko do walki z zaskórnikami!

Zmorą większości z nas są nieestetyczne wągry, których nie ukryje najlepszy podkład. Zamiast maskować, lepiej zwalczać. W końcu czysta cera, to zdrowa cera.

Tagi: mleko, zaskórniki, zdrowa cera Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Masaż twarzy- dlaczego warto?

Żeby zachować młody wygląd, warto zdrową dietę, dobre kremy i specjalistyczne zabiegi połączyć z masażem twarzy. Można wykonać go w gabinecie lub samodzielnie w domu.

Tagi: masaż twarzy, jędrna skóra Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Delikatna skóra pod oczami

Skóra pod oczami jest cienka, dlatego szybko pojawiają się na niej załamania, których chciałybyśmy uniknąć. Odpowiednia pielęgnacja tych miejsc opóźni proces starzenia.

Tagi: skóra pod oczami, demakijaż, krem pod oczy Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Czym myć twarz?

Cerę powinniśmy oczyszczać dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Ni mniej, ni więcej, chyba że tego wymaga sytuacja. Zbyt częste mycie twarzy wysusza ją, zbyt rzadkie powoduje, że skóra nie oddycha.

Tagi: szare mydło, oczyszczanie twarzy Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Wielu ludzi zmaga się z tym problemem. Nie jest to kłopot tylko osób otyłych. U szczupłych ludzi dodatkowy podbródek również może się pojawić. Możemy jednak Was podeprzeć na duchu. Są domowe sposoby na pozbycie się powyższego nieprzyjaciela. Nie zostaje tylko chirurg plastyczny.

Tagi: drugi podbródek, pielęgnacja okolic podbródka, ćwiczenia mięśni szyi Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich żywych organizmach. W ludzkiej skórze związek ten wchodzi w skład macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Macierz wypełnia przestrzeń między komórkami i spaja tkanki, kwas, komponent międzykomórkowej substancji, odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej.

Tagi: kwas hialuronowy, botoks Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Jak dbać o rzęsy?

Długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Ja zatem o nie dbać by zawsze wyglądały uwodzicielsko? Podstawa to dobra odżywka i systematyczność.

Tagi: gęste rzęsy, olejek rycynowy, kwas hialuronowy Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Dlaczego warto sięgnąć po wodę termalną?

Woda termalna to woda o podwyższonej temperaturze wydobywana z podziemi. Jej zdrowotną moc wykorzystuje się w lecznictwie. Już nie trzeba wyjeżdżać do miejscowości uzdrowiskowych, by przekonać się o leczniczych właściwościach wód termalnych.

Tagi: woda termalna, właściwości lecznicze, skóra wrażliwa Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Czym są hydrolaty (wody kwiatowe)?

Hydrolat to substancja otrzymana w wyniku destylacji roślin z parą wodną. W wyniku tego procesu powstaje olejek eteryczny i woda podestylacyjna. Otrzymana woda zawiera wartościowe substancje roślinne i znikome ilości olejku.

Tagi: wody kwiatowe, tonik, hydrolaty Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Jak uporać się z przebarwieniami?

Przebarwienia sprawiają, że nasza skóra nie prezentuje się dobrze. Te typ zmian skórnych jest trudny do zredukowania, dlatego poleca się gruntowną pielęgnację zapobiegającą powstawaniu na skórze nieestetycznych plam.

Tagi: przebarwienia, plamy Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »

Typowe błędy w pielęgnacji skóry

Dbasz o swoją skórę, a mimo to borykasz się z problemami? To oznacza, że nie wszystko, co robisz dla swojej cery jest dobre. Sprawdź, jakie błędy popełniasz.

Tagi: pielęgnacja skóry, demakijaż Kategoria: Pielęgnacja twarzy Przejdź do artykułu »