Codzienna dieta a cellulit

Większość kobiet cierpi z powodu cellulitu (w krajach rozwiniętych ten współczynnik wynosi nawet do 95%). Pojawia się on w strategicznych punktach naszego ciała: na udach, pośladkach, biodrach, łydkach, rzadziej na brzuchu, piersiach czy nawet ramionach. Wpływ na powstawanie pomarańczowej skórki ma zła dieta, brak sportu, ale również wynika z uwarunkowań genetycznych i zanieczyszczeń występujących w środowisku zewnętrznym. Plusem jest, że w odróżnieniu do rozstępów z cellulitem można skutecznie walczyć, między innymi zmieniając nawyki żywieniowe. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, a po pewnym czasie efekty będą zauważalne.

Tagi: dieta, cellulit Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Pomysły na zdrowe i smaczne podjadanie

Wielu ludziom zdrowe odżywianie kojarzy się z nudą i brakiem smaku. Poniżej znajduje się dowód na to, że tak nie jest. W przypadku, gdy chce się zrzucić kilka kilogramów lub być bardziej energicznym, podjadanie jest często świetnym pomysłem. Oczywiście mowa o zdrowych smakołykach, które pomogą zachować energię przez cały dzień i utrzymać prawidłowy poziom cukru w organizmie.

Tagi: zdrowie żywienie Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Zalety „wodoterapii”

Często słyszymy o pozytywnych skutkach picia wody. Według większości źródeł powinno pić się minimum 1,5 litra płynów dziennie, szczególnie zaś mineralnej wody niegazowanej. Jednak istnieje również teoria o tym, że woda potrafi wyleczyć z chorób.

Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Cudotwórcze suplementy diety wspomagające odchudzanie

Czym w ogóle jest suplement diety? Jest to środek stosowany w celu uzupełnienia diety, zazwyczaj w witaminy i składniki mineralne bądź też inne elementy, które charakteryzują się efektem odżywczym lub fizjologicznym.

Tagi: dieta, suplementy diety, odchudzanie, Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Jak skutecznie schudnąć?

Jest coraz cieplej, zrzucamy kolejne warstwy i coraz bliżej etap wielkiego odchudzania i paniki przed wyjściem w stroju kąpielowym. Jednak jest jeszcze odpowiednia pora by temu zapobiec. Jak?

Tagi: dieta, odchudzanie, sport, odżywianie Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Dobroczynne działanie trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa to przyprawa, która dotarła do nas wprost z azjatyckiej kuchni. Jest nieodłącznym składnikiem tajlandzkiej zupy tom-yum o ostro-kwaśnym smaku. Oprócz walorów smakowych, posiada także wartości zdrowotne.

Tagi: trawa cytrynowa Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Moc czekolady

Każda z nas uwielbia czekoladę, nie ważne czy mleczną, nadziewaną czy z orzechami. Niestety praktycznie każda kobieta uważa ją za słodki grzech dla figury. Czekolada kojarzy nam się z czymś zakazanym, bo mimo iż jest przepyszna może mieć zgubne skutki dla sylwetki. Jednak czy ten strach jest uzasadniony? Czy czekolada może stać się sprzymierzeńcem naszej figury? Sprawdźmy!

Tagi: czekolada, właściwości czekolady Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Dieta dla dziecka

Prawidłowa dieta dla rozwijającego się dziecka jest kluczowa. To właśnie w tym okresie kształtuje się organizm człowieka. Bardzo często rodzicom jest pogodzić preferencje żywieniowe pociechy z koniecznością dostarczania potrzebnych minerałów i witamin. Dzieci znane są ze swej wybredności głównie w stosunku do warzyw i owoców. Jak zatem żywic nasze dzieci, by rosły zdrowo?

Tagi: dieta dla dziecka, nawyki żywieniowe Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »

Co pić dla zdrowia?

Zwykle dużą wagę przykładamy do tego, co spożywamy, niestety zbyt małą do tego, co pijemy. Pora to zmienić.

Tagi: soki. woda pitna, odpowiednie nawadnianie Kategoria: Dietetyka, żywienie Przejdź do artykułu »