Wybierz dobry podkład na jesień!

Tagi: podkład na jesień, fluid Kategoria: Makijaże

Skóra ma potrzeby, które zmieniają się wraz z porą roku. Błędne jest przekonanie, że raz dobrany podkład będzie spełniał swoje zadanie w każdej sytuacji. Dlatego warto rozejrzeć się za nowym fluidem, który zadba o nas podczas jesiennych spacerów.

Stan skóry latem zwykle się poprawia- cera jest rześka, promienna, mniej na niej wyprysków. Jesienią problemy z cerą powracają, szczególnie gdy w czasie wakacji nie stosowałyśmy kremów z filtrem. O ile na urlopie korzystałyśmy z dobrodziejstwa kosmetyków w ilościach minimalnych (lub w ogóle z niego zrezygnowałyśmy), to o tej porze roku możemy pozwolić sobie na mocniejszy, bardziej kryjący makijaż.

Jesienią kłopoty ze skórą się nasilają, dlatego by zawsze dobrze się prezentować, powinnaś mieć przy sobie puder i korektor. Rewelacją są mocno kryjące podkłady w sztyfcie, których nie musisz rozprowadzać na całą twarz (grożą uzyskaniem efektu maski), ale doskonale pokryją np. potrądzikowe blizny na policzkach. Myślisz, że w tym wypadku lepiej sprawdzi się korektor? Na powierzchniach większych niż pojedyncze zmiany skórne korektor albo nie kryje dostatecznie, albo nie wygląda naturalnie. Podkłady w sztyfcie o zwiększonym kryciu są o tyle lepsze, że łatwo rozprowadzają się na skórze (przez co nie prezentują się sztucznie) i współgrają z pudrem, którym utrwalasz makijaż.

Pamiętaj jak bardzo istotny jest kolor podkładu- powinien być jak najwierniejszy Twojemu odcieniowi skóry. Jako że ten zmienia się wraz z porą roku (jesienią tracisz przecież letnią opaleniznę), dobrze byś miała w swojej kosmetyczce przynajmniej dwa fluidy o różnym pigmencie.

Jesienią będziesz narażona na pogodowe rewolucje. Wiatr i niespodziewany deszcz nie sprzyjają trwałości makijażu, dlatego możesz pokusić się o wodoodporne kosmetyki, które uratują Cię podczas niespodziewanych zmian aury.

Niestety wśród pań nadal krążą opinie o szkodliwym działaniu podkładu na skórę. Aż trudno uwierzyć ile kobiet nie docenia możliwości, jakie daje im fluid. Przekonanie jest oczywiście błędne, ponieważ odpowiednio dobrany odżywia skórę, polepsza jej wygląd oraz chroni przed warunkami atmosferycznymi. Zatem nie ma sensu wzbraniać się przed zakupem produktu, który pomoże osiągnąć nam pożądany wygląd.