Sekret Kleopatry

Tagi: kąpiel w mleku, nawilżenie skóry Kategoria: Pielęgnacja ciała

Kleopatra znana była ze swej urody i wdzięku, któremu nie mógł oprzeć się żaden mężczyzna. Potrafiła owinąć sobie wokół palca i rozkochać w sobie wszystkich wpływowych wówczas polityków. Kleopatrę podziwiały kobiety, chciały być takie jak ona. Co ciekawe zapisy z tamtych czasów głoszą, że władczyni Egiptu wcale urodą nie grzeszyła... Ponoć miała długi i duży nos. Mimo to była ideałem kobiecości. Skąd zatem wziął się mit Kleopatry jako pięknej kobiety? Odpowiedzią jest sekretny zabieg jaki stosowała królowa.

Kleopatra już jako dziecko bardzo zwracała uwagę jak jest postrzegana. Przywiązywała dużą wagę do ubioru, fryzury a później do makijażu. Kochała perfumy zwłaszcza te korzenne i ambrowe. Choć jej ulubionym zapachem był cybet – substancja pozyskiwana z gruczołów okołoodbytowych zwierząt z rodziny łaszowatych. Po rozcieńczeniu fekalny zapach zmieniał się na kwiatowo-piżmowy aromat. Kleopatra otaczała się perfumami, skraplała nimi nawet meble oraz jak głosi legenda żagle swojej łodzi. Jednak królowa Egiptu zasłynęła z innego rytuału, mianowicie kąpieli w mleku.

Wielu spyta – jak to, mleko odgrywało tak ważną rolę w pielęgnacji jej ciała? Sceptyków zapraszam do najbliższej drogerii by przekonali się jak wiele kosmetyków ma w swoich składach mleko. Nic dziwnego skoro mleko jest bogate w pierwiastki i mikroelementy oraz zawiera proteiny, będące budulcem wszystkich żywych organizmów. Proteiny, czyli białka proste są obecne w rogowej warstwie skóry i mają wpływ na jej nawilżenie. Zabieg o nazwie „kąpiel Kleopatry” znajdziemy w cenniku każdego renomowanego SPA. Można się zatem domyślić co jest głównym składnikiem kąpieli. Tak, mowa tu o mleku. Często dodaje się również miód, płatki róż, masło kakaowe czy olejki aromatyczne. Salony SPA bardzo często łączą usługę kąpieli z innymi zabiegami kosmetycznymi, by wzmocnić efekt odprężenia i nawilżenia.

Czy kąpielą w mleku można cieszyć się tylko w SPA? Otóż nie, co więcej przygotowując kąpiel samodzielnie, mamy kontrolę nad ilością i rodzajem dodatków. Co potrzeba do kąpieli królowej Egiptu? Okazuje się, że niewiele. Napełnij wannę ciepłą wodą (38 st. C) i dodaj dwa litry mleka oraz kilka łyżek oliwy. Jako dodatki możesz użyć pociętej w plastry cytryny lub miodu, a całość udekorować możesz płatkami róż. Warto zaplanować taką kąpiel kiedy będziesz sama w domu, wówczas nic ani nikt nie zakłóci Ci twojej chwili relaksu.