Pielęgnacja ciała w wieku 40+

Tagi: pielęgnacja ciała, 40+, zmarszczki, czterdziestolatka Kategoria: Pielęgnacja ciała

Wraz z upływem czasu skóra traci swoją elastyczność i jędrność, a na twarzy pojawia się znacznie więcej zmarszczek. To proces nieunikniony i naturalny, a spowodowany jest mniejszym poziomem kwasu hialuronowego oraz wiotczeniem włókien mięśniowych. Starzenia nie da się zatrzymać można jednak go spowolnić, regularnie pielęgnując ciało. Przecież na swój wygląd pracujemy całe życie.

Do czynników przyspieszających starzenie wlicza się: zmęczenie, nadmierne opalanie, stres, przebywanie w pomieszczeniach z suchym powietrzem. Skóra staje sucha, ma ziemisty koloryt, zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne, a pod oczami tworzą się obrzęki. Nasze ciało zaczyna starzeć się coraz szybciej właśnie po 40. roku życia. Związane jest to z mniejszą zdolnością organizmu do regeneracji. Należy wówczas szczególniej zadbać o nasze ciało.

Przy wyborze kosmetyków należy kierować się potrzebami skóry, nie mniej warto zwrócić uwagę czy w składzie preparatu jest kwas hialuronowy, peptydy, algi oraz kolagen. Wszystkie te substancje nawilżają, regenerują skórę, wygładzają zmarszczki.

Skóra dojrzała wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż ta u młodszych kobiet. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie odżywienie skóry, więc wszystkie lekkie kosmetyki się tu nie sprawdzą. Zastąpmy je w specyfiki bogate w składniki odżywcze. Poza tym powinno się przynajmniej raz na 3 dni nałożyć maseczkę na szyję, dekolt i twarz, aby wygładzić zmarszczki i nawilżyć cerę. Polecane są sera jako skuteczniejsza forma kremu czy maseczki. Ciekawym rozwiązaniem są dostępne od niedawna wypełniacze zmarszczek, które nakłada się wzdłuż zmarszczki.

Jeśli po kąpieli nasza skóra jest nadal wysuszona, a zastosowaliśmy już balsam, to dodatkowo warto wspomóc się również masłem do ciała. Posiada więcej substancji odżywczych i skuteczniej nawilży cerę. Peelingi powinny być naszym „rytuałem”. Złuszczanie martwego naskórka pomaga lepiej wchłaniać wszelkie kremy i kosmetyki. Do zmywania makijażu najlepsze będą mleczka, które w odróżnieniu od żeli nie wysuszają skóry. Czterdziestolatki powinny pamiętać o odpowiednim nawilżenie nie tylko skóry, ale również całego organizmu. W tym celu przydatne będą specjalne kapsułki dostępne w aptece.

Nie zapominajmy tez o gamie różnorodnych zabiegów kosmetycznych, których działanie przyniesie niezrównane efekty. I mowa tu nie tylko o usługach dostępnych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Warto również samemu w domu zastosować proste metody odmładzania. Co prawda kosmetyczka będzie potrafiła trafniej dobrać zabieg do naszego typu skóry i jej kondycji niż my.

Również makijaż czterdziestolatki będzie różnił się od tego jaki jest idealny dla kobiety kilkanaście lat młodszej. Należy tutaj postawić na napięcie skóry, ukrycie zmarszczek oraz cieni pod oczami. W tym celu można zastosować silikonową bazę pod podkład, która wygładza cerę i optycznie maskuje zmarszczki. Następnie nakładamy krem liftingujący, a później korektory. Jasne barwy nakładamy na miejsca, które mają być rozświetlone, zaś ciemnym modelujemy owal twarzy. Na wszystko nakładamy puder transparentny.

Każdy wiek wymaga innej pielęgnacji ciała, dlatego warto reagować na sygnały organizmu. Gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany, należy natychmiast reagować. Ważna jest również systematyczność i cierpliwość, gdyż tylko wtedy uzyskamy trwały i zadowalający efekt.