Piękny makijaż przez cały dzień!

Tagi: makijaż Kategoria: Makijaże

Utrzymanie nienagannego makijażu przez cały dzień jest nie lada wyzwaniem. Każda kobieta pragnie pięknie się prezentować niezależnie od pory dnia. Intensywny tryb życia cechujący dzisiejsze czasy skutecznie to utrudnia. Istnieją na szczęście sposoby, aby zachować świeży wygląd nawet do późnego wieczora. Potrzebne są do tego odpowiednie kosmetyki, ale istotny jest także sposób ich aplikowania.

Po pierwsze oczyszczenie

Bardzo istotne jest nakładanie makijażu na dobrze oczyszczoną i świeżą skórę. Resztki tłuszczu na twarzy mogą sprawić, że makijaż będzie rozmazany i nietrwały. W tym celu używaj preparatów oczyszczających i tonizujących.

Postaw na bazę

Niewątpliwie ogromny wpływ na trwałość make-up’u ma często niedoceniana baza. Powinno nakładać się ją zaraz po zastosowaniu kremu nawilżającego, dzięki czemu jej aplikowanie będzie wyjątkowo proste i przyjemne. Warto zainwestować w jakość i kupić kosmetyk z wyższej półki.

Liczy się podkład

Kolejnym etapem jest znalezienie odpowiedniego podkładu. Może mieć on postać zarówno płynną, jak również przybrać formę pudru. Idealny to taki, który jest beztłuszczowy, jednak sprawdzają się także te o długotrwałej formule. Osoby o perfekcyjnej cerze mogą zrezygnować z tego etapu i pozostać tylko przy nałożeniu bazy.

Czas na oczy

Zanim rozpocznie się aplikację cieni na powiekach powinno się użyć korektora lub bazy, co zapobiegnie zrolowaniu makijażu. Następnie za pomocą pędzelka nałożyć i rozetrzeć minimum dwie cienkie warstwy kosmetyku. To poprawi trwałość make-up’u. Dodatkowo, aby podkreślić oczy warto użyć eyeliner’a, bądź specjalnej kredki, a całość wykończyć odpowiednio dobranym tuszem do rzęs. Najlepiej wybrać te wodoodporne, dzięki czemu nawet łzy, pot czy deszcz nie zniszczą efektu.

Szminka na swoim miejscu
Rozcieraniu się szminki zapobiega stosowanie konturówki. Pozwala ona zachować prawidłowy kształt ust. Najlepiej rozprowadza się ją na dobrze nawilżonych wargach. Dodatkowo można nałożyć warstwę szminki na usta, odbić ją na chusteczce higienicznej (w celu ściągnięcia nadmiaru kosmetyku) i zaaplikować drugą warstwę. Dzięki temu efekt będzie bardziej długotrwały.

Pigment – dobra rzecz

O trwałości makijażu świadczy ilość pigmentu w kosmetyku. Im więcej go jest, tym dłużej trzyma się na twarzy. Obecnie można go kupić oddzielnie i stosować do nakładania na powieki czy policzki za pomocą pędzelka, jednak trzeba się liczyć z jego wysoką ceną. Pod spód warto zastosować bazę, żeby preparat był na swoim miejscu przez wiele godzin.

Ostatki

Na sam koniec makijaż warto wykończyć pudrem transparentnym. Pozwala on usunąć nadmiar tłuszczu gromadzący się w ciągu dnia. Sypki kosmetyk nakłada się za pomocą grubego pędzla zwracając szczególną uwagę na miejsca mające skłonności do przetłuszczania. Tutaj tez istotna jest dobra jakość wybieranego preparatu. Dobrym sposobem na odprowadzenie nadmiaru tłuszczu będzie również używanie bibułek matujących, które, ze względu na wysoką cenę, można zastąpić tańszą alternatywą, czyli pociętymi na małe kawałki papierem do pieczenia.