Nasz wiek zdradza... szyja!

Tagi: szyja, pielęgnacja szyi, jędrna skóra Kategoria: Pielęgnacja ciała

My kobiety chciałybyśmy być zawsze młode i piękne. Chcemy być na bieżąco z trendami modowymi. Chcemy mieć piękną fryzurę. Ukrywamy nasz wiek w metryce i uczęszczamy do kosmetyczek. Jednak to wszystkie będzie bez znaczenia, gdyż jedno zawsze zdradzi nasz wiek – szyja. Niestety, szyja starzeje się najszybciej. Dzieje się tak z powodu cieńszej skóry oraz niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Dodatkowo szyja pokryta jest dużą ilością gruczołów łojowych. Na skórę szyi działają niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieprawidłowa pielęgnacja. Ponadto niewiele z nas przykłada dużą wagę do wyglądu swojej szyi. To wszystko powoduje, że starzeje się ona wyjątkowo szybko...

Jeśli chcesz mieć zadbaną szyją powinnaś pielęgnować ją w ten sam sposób co twarz. Ważne jest, by podczas kąpieli nie podrażniać dekoltu szorstką gąbką. Mydło również nie jest sprzymierzeńcem naszej szyi. Zdecydowanie lepiej będzie gdy użyjesz specyfiku do mycia twarzy. Za pewne nawilżałaś wyłącznie skórę twarzy. To błąd – warto włączyć w pielęgnację również szyję. Dwukrotne smarowanie dekoltu kremem nawilżającym w ciągu dnia może zdziałać cuda! Szacuje się, że po 30 roku życia skóra szyi wymagać będzie intensywniejszego odżywiania niż dotychczas. Powinnaś wówczas korzystać z preparatów wzbogaconych o retinol oraz kwasy owocowe. Po kolejnej dekadzie warto sięgnąć już po kwas hialuronowy oraz kremy oparte o kolagen. Polecane są również wszelkiego rodzaju kremy przeznaczone do pielęgnacji okolic szyi i dekoltu. Znajdziesz je w niemal każdej drogerii.

Nakładając krem pamiętaj o zależności, by zawsze wsmarowywać go w skórę z dołu do góry. To poprawi ukrwienie i dotleni skórę. Bardzo ważną kwestią, o której często zapominamy jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Wiosną i latem nakładaj krem z faktorem przynajmniej SPF30, dzięki temu opóźnisz procesy starzenia skóry. Jeśli chodzi o peeling nie jest polecany. Możesz oczywiście raz na tydzień (a najlepiej co 2 tygodnie) wykonać delikatny peeling okolic szyi i dekoltu. Następnie nałóż nawilżającą maseczkę lub krem odżywiający.

Większość nas zabiegi kosmetyczne i pielęgnację ciała kojarzy z salonami urody. Niesprawiedliwie gdyż równie dobrze możemy zadbać o naszą skórę w zaciszu domowym. Domowe sposoby, z których korzystały nawet nasze matki i babki nie są wcale gorsze od zabiegów kosmetycznych. Na stan naszej szyi zbawienny wpływ będzie mieć na pewno oliwa, która nawilży i odżywi naszą skórę. Przykładowa maseczka może wyglądać tak:
Do lekko podgrzanej 1/3 szklanki oliwy dodać 2 żółtka i wymieszać. Całość nałożyć na skórę i zmyć po kwadransie.

Skuteczny sposób na elastyczną skórę to polewanie ciała na przemian zimną i ciepłą wodą. Na koniec nie wycieraj dekoltu ręcznikiem, przyłóż go tylko do ciała, a sam zbierze nadmiar wody. Następnie wetrzyj w skórę krem nawilżający.

Nie sposób nie wspomnieć o profesjonalnych zabiegach w salonach kosmetycznych. Dzisiejsza kosmetyka oferuje szeroki wachlarz kuracji odnowy, dzięki którym skóra dekoltu i szyi długo będzie nawilżona i jędrna.