Masaż twarzy- dlaczego warto?

Tagi: masaż twarzy, jędrna skóra Kategoria: Pielęgnacja twarzy

Żeby zachować młody wygląd, warto zdrową dietę, dobre kremy i specjalistyczne zabiegi połączyć z masażem twarzy. Można wykonać go w gabinecie lub samodzielnie w domu.

Dlaczego warto spróbować?

Masaż twarzy odpręża i pobudza krążenie, co sprawia, że serum i krem lepiej się wchłoną. Systematyczny i delikatny masaż zaowocuje elastyczną, wygładzoną i ujędrnioną skórą.

Jak się przygotować do masażu?

Należy zmyć dokładnie makijaż, ewentualnie zastosować oczyszczający peeling. Znaleźć wygodne miejsce siedzące lub leżące. Najlepiej by zabieg wykonywać wieczorem, przed położeniem się spać (relaks podniesie jakość snu). Z masażu powinny zrezygnować osoby z ropnymi zmianami skórnymi, ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia bakterii na całą twarz.

Jak masować? Trzy kroki do zadbanej skóry

1. Nałóż krem na dłonie, następnie umieść je na policzkach i przesuwaj ku górze, aż dotrzesz do skroni. Potem koniuszkami palców, zaczynając od wewnętrznych kącików powiek, okrąż oczy, delikatnie masuj skórę wokół.

2. Serum rozprowadź na twarzy, wklep je delikatnie w czoło, potem w okolice oczu. Poprowadź opuszki palców w kierunku nosa, następnie policzków, aż do brody. Uciskaj skórę na czole (niezbyt mocno) przez 3 sekundy, przejdź do kolejnych partii twarzy i powtarzaj czynność.

3. Pamiętaj o delikatnym masażu szyi i dekoltu. Zasada obowiązuje ta sama, co przy masażu twarzy.

Typowe ruchy podczas wykonywania masażu:
- oklepywanie,
- delikatne uciskanie,
- podszczypywanie,
- opukiwanie,
- głaskanie.

Ile kosztuje masaż w specjalistycznym gabinecie?

Tradycyjny masaż twarzy kosztuje średnio 50- 70 zł za pół godziny. Ceny mogą się różnić w zależności od prestiżu gabinetu i proponowanych dodatkowych usług.