Makijaż permanentny

Tagi: makijaż permanentny, oczy, usta, trwały makijaż Kategoria: Wizaż i trendy w makijażu

Makijaż permanentny powstał z myślą o paniach, które nie mają czasu lub ochoty na codzienne malowanie. Decydują się na niego również kobiety, które źle czują się bez make-upu.

Ten typ makijażu przypomina technicznie umieszczanie pod skórą tuszu (jak w przypadku tatuażu)- w okolice ust, oczu i brwi wprowadza się pigment, który ma za zadanie przyciemnić np. jasną oprawę oczu czy uwydatnić usta. W przeciwieństwie do tatuażu efekt nie jest trwały, ponieważ barwnik utrzymuje się od 2 do 5 lat, czasem nawet krócej. Do makijażu używa się naturalnych barwników, którymi wypełnia się pierwsze warstwy naskórka, a nie tak jak przy tatuowaniu- skórę właściwą.
Makijaż wykonujemy u kosmetyczki, z którą wspólnie dobieramy odpowiedni odcień pigmentu współgrający z naszą urodą. Trzeba się przygotować na to, że make-up tuż po zabiegu może wydawać się zbyt intensywny, jednak po około dwóch tygodniach barwnik w skórze traci na wyraźności, a co za tym idzie- jest bardziej naturalny.
Oferta kosmetyczna obejmuje: konturowanie ust, malowanie rzęs, dzięki czemu wydają się bardziej gęste i dłuższe, koloryzowanie brwi, które podkreśli oprawę oczu oraz wykonanie kresek na powiekach. Makijaż stały sprawi, że kobiety, które czują się niepewnie nieumalowane, będą mogły bez stresu chodzić na basen, uprawiać inne sporty czy wyjść z domu bez gruntownych przygotowań przed lustrem.
Makijaż permanentny odradza się paniom, które borykają się z chorobami oczu (choroby gałki ocznej, zapalenie spojówek) i z niektórymi dolegliwościami skóry. Przeciwwskazaniem jest także ciąża.
Zabieg estetyczny ma swoje plusy, ale nie można go idealizować, ponieważ związane są z nim także negatywne strony, o których warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na względnie stałe poprawienie urody. Przede wszystkim nie zachęcają koszty makijażu permanentnego, bo wahają się od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Wydatek jest spory, a efekt niepewny. Co jeśli rezultat nam się nie spodoba? Zanim zdecydujemy się wydać pieniądze, przemyślmy swoją decyzję i nie spieszmy się z wyborem salonu kosmetycznego.