Jak w 25 min być gotową do wyjścia z rana?

Tagi: makijaż, fryzura, ubiór Kategoria: Ubiór, stylizajcje, moda

Budzisz się, patrzysz na zegarek, mamroczesz pod nosem „jeszcze pięć minut” i znów zasypiasz. Po chwili znów otwierasz oczy, sprawdzasz godzinę i z krzykiem wyskakujesz z łóżka. Znasz ten stan? Jeśli tak, to nie jesteś sama.

Niech każda z nas przypomni sobie taką sytuację. W ekstremalnych przypadkach spotykacie się z nią codziennie. Wielka panika, bo miałam mieć godzinę na wyszykowanie się, a tu pozostało raptem 25 minut. Chaos, strach w oczach, jedno pytanie w głowie „Czy zdążę?”. W tym artykule pokażę Ci, że nie ma rzeczy niemożliwych. Gotowa?

Zacznijmy od początku, zrywasz się z łóżka i zanim coś zrobisz, zatrzymaj się, weź głęboki wdech i powoli wypuść powietrze. Dopiero teraz możesz przejść do działania. Pierwsze kroki skieruj do kuchni i nastaw wodę na kawę/herbatę. To zazwyczaj trochę trwa zanim ona się zagotuje, a Ty możesz wykorzystać ten czas dużo bardziej efektywnie. Polecam zrobienie śniadania do pracy wieczorem poprzedniego dnia, skoro zawsze brakuje Ci czasu rankiem.

Gdy już to zrobiłaś, to nie marnuj czasu. Idź do łazienki i weź szybki 8-10 min prysznic, który doskonale orzeźwi i pobudzi do działania. Jeśli słyszysz bulgot wody, pójdź zalać swój napój. Sugeruję, byś od razu zrobiła go do kubka termicznego. Wtedy łatwo go zamkniesz i weźmiesz w podróż do pracy/szkoły.

Obecnie zostało nam około 15 min. To bardzo dużo czasu. Naprawdę! Bardzo prosty makijaż i uczesanie jesteś w stanie wykonać już w 10 min. Szczotką dokładnie wyczesz włosy, zwiąż je w kucyk i za pomocą spinki upnij wysoko. Na twarz nałóż bazę (utrzyma make up w dobrej kondycji na dłużej), korektor, podkład i puder. Jeżeli nie masz zbyt dużych problemów z cerą, to polecam używać mineralny podkład kompaktowy. Łączy on w sobie właściwości pudru i podkładu, więc oszczędzasz kolejną cenną minutę. Muśnij jeszcze policzki różem lub bronzerem, aby nadać im naturalności. Na tym etapie może już się skończyć malować. Dla bardziej wymagających sugerujemy, aby podkreśliły powieki jakimś jasnym cieniem (ewentualnie kąciki zaakcentowały troszkę ciemniejszym) i wytuszowały porządnie rzęsy. Prosto, szybko oraz elegancko. Jeszcze tylko usta podkreśl bezbarwnym błyszczykiem i jesteś gotowa.

Ostatnie 5 minut spożytkujemy na ubranie się. Aby zapobiec pustki w głowie typu: „W co ja mam się dzisiaj ubrać?”, wybierz strój wieczorem. Wyciągnij go z szafy i ułóż wszystkie elementy składowe w jednym miejscu. Nie będziesz musiała wtedy biegać po całym pokoju i ich szukać. Skoro już wyglądasz zniewalająco, to dla podkreślenia efektu spryskaj się swoimi ulubionymi perfumami, idź do kuchni, zakręć kubek, wyciągnij śniadanie i zapakuj całość do torebki. Jeszcze tylko wsuń na stopy odpowiednie buty i misja zakończona.

Jak widzicie, da się, więc nie ma co panikować. Dla niewprawionych Pań taki schemat może początkowo zająć troszkę więcej czasu., ale im więcej razy go powtórzycie, tym całość będzie szła żwawiej. Z czasem może same odkryjecie, jak można go jeszcze usprawnić. Powodzenia!