Jak skorygować kształt oczu?

Tagi: kształt oczu, makijaż do kształtu oczum Kategoria: Makijaże

Nieliczne kobiety są zadowolone z kształtu swoich oczu. Na szczęście płeć piękna ma przywilej korygowania mankamentów za pomocą makijażu.

Nie jesteśmy zadowolone z oczu zbyt:
a. Dużych lub zbyt małych.
b. Blisko osadzonych lub szeroko rozstawionych.
c. Głęboko osadzonych lub wypukłych.
Nie przepadamy za:
a. Opadniętą powieką.
b. Niesymetrycznym ułożeniem kącika zewnętrznego i wewnętrznego („smutne oczy” i „kocie oczy”).
Czego potrzebujemy, by skorygować kształt naszych oczu?
a. Cieni do powiek w 3 odcieniach (od ciemnego do jasnego).
b. Kredka lub eyeliner.
c. Tusz do rzęs.

Oko o idealnym zarysie ma kształt migdałów (ich szczęśliwymi posiadaczkami są Izabella Trojanowska oraz Olivia Wilde). Pozostałe panie mogą ten pożądany kształt osiągnąć dzięki makijażowym trikom.

Oczy blisko osadzone malujemy w wewnętrznym kąciku jasnym cieniem, ciemną kreskę wyciągamy poza zewnętrzny kącik. Natomiast oczy szeroko rozstawione korygujemy za pomocą smoky eyes, rezygnujemy z rozświetlania wewnętrznych kącików. Oczy okrągłe wysmuklimy za pomocą czarnej kreski na linii wodnej i roztartego ciemnego cienia wyciągniętego poza kontur oka. Oczy niewielkie zaczną przyciągać spojrzenia, kiedy na linii wodnej znajdzie się biała kredka, a na powiece- kreska pociągnięta od połowy oka i wyciągnięta poza jego obręb. Oczom głęboko osadzonym pomoże jasny cień na powiecie i uniesiona ciemna kreska rozpoczynająca się od 1/3 oka. Oczy wypukłe najlepiej skorygować obrysowując je czarną kredką. Opadającą górną powiekę optycznie podniesiemy regulując brwi w taki sposób, by łuk był uniesiony, a kreska powinna zaczynać się od ¼ długości oka i nie może być intensywnie zarysowana.