Jak pomalować oko, by wydawało się większe?

Tagi: malowanie oka, makijaż Kategoria: Makijaże

Nie każda z nas jest posiadaczką wyrazistego spojrzenia. Jednak dzięki makijażowym trikom możemy uzyskać efekt dużego oka.

Przy podkreśleniu oczu istotną rolę odgrywają brwi. Muszą być dobrze wyregulowane, jeśli mają stanowić zwieńczenie makijażu. Nienaturalnie cienkie brwi są już niemodne i zaburzają proporcję twarzy. Lekkie ich przyciemnienie lub rozjaśnienie uwyraźni spojrzenie. Jasne blondynki powinny wybierać kolor o 2-3 tony ciemniejszy od włosów, natomiast brunetki świetnie prezentują się w odcieniach o 2-3 tony jaśniejszych.

Makijaż oka nie jest trudny do wykonania. Zasadniczą rolę spełnia kreska na linii wodnej poprowadzona białą lub cielistą kredką (optycznie powiększa oko). Dla zwiększenia efektu można użyć białego cienia do powiek, a w kąciku rozprowadzić beżową kredkę. Wszelkie zasinienia ukrywamy pod korektorem. Eyeliner to sprawdzony pomysł na optyczne powiększenie oka. Malowanie kreski rozpocznijmy na wysokości krawędzi tęczówki i pociągnijmy ją dalej, poza zewnętrzny kącik.

Na ruchomej powiece, w jej zewnętrznej części, umieszczamy matowy, ciemniejszy cień. Podkręcamy rzęsy zalotką, następnie dokładnie je tuszujemy. Malowanie rzęs jest niezwykle ważne, ponieważ nieprawidłowe wykonanie może „zamknąć” oko, zamiast je „otworzyć”. Pilnuj, by nie nałożyć na szczoteczkę zbyt wiele tuszu. Maluj rzęsy zawsze zygzakowatym ruchem. Żeby spotęgować efekt (wersja polecana na wieczór), załóż sztuczne rzęsy.

Najpopularniejsze błędy makijażowe, które powodują, że oko staje się jeszcze mniejsze, to: obrysowywanie go czarną kredką i użycie ciemnych cieni do powiek. Dla pań o oczach wypukłych taki makijaż spełnia swoje korekcyjne zadanie, jednak pozostałe kobiety powinny się go wystrzegać.