Demakijaż oczu krok po kroku

Tagi: demakijaż, zmywanie makijażu Kategoria: Makijaże

Dokładne oczyszczanie okolic oczy jest niezwykle ważne, ponieważ tę wrażliwą sferę łatwo narazić na podrażnienie i wysuszenie. Dowiedz się, jak właściwie wykonywać demakijaż.

Niedokładne zmycie makijażu może spowodować podrażnienie spojówki, przyczynić się do osłabienia rzęs i powstania zmarszczek. Aby zapobiec niemiłym konsekwencjom, musimy wybrać odpowiedni dla naszej skóry preparat.
Kosmetyki wodoodporne są trudne do usunięcia, dlatego użycie samego mleczka często nie wystarcza. Najlepiej sięgnąć wówczas po płyn dwufazowy, który składa się z tłuszczu i wody (przed zastosowaniem należy wstrząsnąć opakowaniem, by składniki się wymieszały). Zwykłe kosmetyki nie wymagają specjalnych środków- krem, mleczko czy płyn micelarny dadzą radę uporczywemu eyelinerowi.
Najważniejszą zasadą skutecznego demakijażu oczu jest troska o skórę wokół, dlatego absolutnie nie pocieramy oczu, oczyszczania dokonujemy delikatnie.
Jak zmywamy makijaż?
1. Płatek kosmetyczny nasączmy odpowiednim preparatem. Usuńmy tusz za pomocą pionowego ruchu od nasady do końcówki rzęs. Cienie do powiek zmywamy zaczynając od wewnętrznej strony i kierując się ku kąciku oka. W ten sposób nie naciągamy skóry.
2. Dolne rzęsy obowiązuje ta sama zasada, co przy powiece.
3. Resztki makijażu z zakamarków skóry usuwamy za pomocą patyczka kosmetycznego nasączonego kosmetykiem do makijażu.
4. Kiedy już starannie oczyścimy twarz, wklepmy w skórę krem pod oczy. Ukoi on potencjalne podrażnienia, a przy tym nawilży cerę.
Pamiętajmy o tym, że sfera wokół oczy jest delikatna i wrażliwa, dlatego powinniśmy używać kosmetyków bezzapachowych i bezalkoholowych (zwykle podrażniają skórę). Zbyt częste mycie twarzy zaburza barierę hydrolipidową naskórka.