Brwi – jak o nie dbać

Kategoria: Wizaż i trendy w makijażu

Najbardziej widocznym elementem twarzy są brwi. Poprzez swój kształt, kolor oraz gęstość mają ogromny wpływ na zachowanie proporcji buzi. Mogą pięknie eksponować i powiększać oczy, ale źle skorygowane dają efekt odmienny do zamierzonego. Aby twarz zachowała naturalny wygląd powinny one zachować pierwotną linię. To jak wyglądają najkorzystniej można wywnioskować po wielkości i kształcie twarzy, ich położeniu oraz grubości łuku brwiowego.

Kształt

Aby dobrze wyeksponować swoje oczy warto skorzystać z kilku rad. Przede wszystkim najważniejsze jest nadanie kształtu. Brwi powinny mieć odpowiednią długość, formę oraz gęstość. Przyjmuje się, że aby włoski najlepiej podkreślały kobiece piękno powinny zaczynać się na wysokości kącika oka i zakończyć na skos od płatka nosa i zewnętrznego kącika. Aby zachować odpowiednią długość najlepiej skorzystać z linijki. Początek wyznaczyć przykładając prosto linijkę od boku nosa do wewnętrznego kącika oka oraz koniec określić przecinając dwa punkty: bok nosa i zewnętrzny kącik.

Kolor

Brwi powinny być jeden ton ciemniejsze niż włosy. Jako iż nie zawsze ten warunek jest spełniony, warto dopomóc naturze za pomocą henny. Jeżeli efekt ma być naturalny, wówczas najlepsza jest ta w formie kremu, ponieważ nie koloryzuje skóry skupiając się wyłącznie na włoskach. Z kolei w przypadku, gdy włoski nie są wystarczająco gęste lub sama regulacja nie wystarcza, wówczas warto skorzystać z wersji w proszku. Pozwala to na pofarbowanie również skóry w tych miejscach, gdzie jest to konieczne, aby brwi zachowały odpowiednią formę.

Brwi a kształt twarzy


Podobnie jak makijaż i fryzurę, kształt łuków również dopasowuje się do kształtu twarzy. Dla osób o okrągłej buzi zaleca się kształt łagodnego łuku o cieńszych końcach. Przy podłużnej twarzy najlepiej sprawdzają się szerokie, wygięte w delikatny łuk. Z kolei przy trójkątnej najlepsze będą delikatne linie z uniesionymi do góry końcami. Twarz kwadratową najkorzystniej wymodelują tzw. „mewki”.

Jak to zrobić?

Kilka pomocnych wskazówek
1. Najlepsza porą na depilację brwi jest wczesne popołudnie, najlepiej godzina 14.00. Wówczas skóra jest najbardziej odporna na ból.
2. Przyłożenie kostek lodu przed rozpoczęciem wyrywania włosków zmniejszy cierpienie. Warto dodatkowo posmarować je tłustym kremem, co pozwoli na szybsze usuwanie owłosienia.
3. Najłatwiej, a jednocześnie najprecyzyjniej usunąć włoski naciągając skórę. Najprościej można tego dokonać przytrzymując ją pomiędzy palcem środkowym i kciukiem. Powinno rozpocząć się od zewnętrznej część łuku brwiowego w kierunku wewnętrznego kącika oka.
4. Aby wyrwać włoski wraz z cebulkami trzeba robić to precyzyjnym, szybkim ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
5. Pomocne przy depilacji będzie rozczesanie włosków grzebykiem, co pokaże, które włoski są zbędne.
6. Odległość pomiędzy łukami nie powinna być większa niż 1,5 cm. W innym przypadku może to optycznie powiększać nos.
7. Nie powinno wyrywać się włosków nad linią brwi, skupiając się tylko nad tymi wyrastającymi poniżej. Pomoże to zachować proporcje i równowagę twarzy.
8. W przypadku cienkich i rzadkich włosków warto wyposażyć się w kredkę do oczu i wyrównywać nią ewentualne braki.

Zadbane brwi w znacznym stopniu wpływają na estetykę twarzy. Pielęgnacja nie jest trudna, a efekt widoczny. Najlepiej prezentują się te o średniej grubości, ponieważ krzaczaste wyglądają na zaniedbane, a z kolei zbyt cienkie – nienaturalnie. Warto dbać nie tylko o odpowiednią kolorystykę i kształt, ale również o kondycję włosków. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w specjalną odżywkę, która wzmocni strukturę włosa.