Błędy podczas nakładania podkładu

Tagi: podkład, nakładanie fluidu, błędy w makijażu Kategoria: Wizaż i trendy w makijażu

Dobry kosmetyk to przepustka do osiągnięcia zadowalającego makijażu. Co jeśli dysponujemy dobrze dobranym podkładem, a make-up wciąż pozostawia wiele do życzenia?

Idealne dobranie fluidu pod względem przeznaczenia (skóra sucha, tłusta, mieszana itp.) oraz odcienia jest niezwykle ważne, ponieważ kosmetyk powinien stać się naszą drugą, lepszą skórą. Co do metod doboru odpowiedniego podkładu- jesteśmy ekspertkami. Problem pojawia się w momencie, gdy kosmetyk ten trzeba nałożyć na skórę. Jakie błędy popełniamy?

Nie używamy bazy pod podkład
Nie wiadomo skąd pojawia się awersja do używania bazy. Wiele kobiet sądzi, że ten kosmetyk jest zbędny, ponieważ niewiele wnosi do makijażu, powoduje jedynie szkody w postaci zapchanych porów i wyprysków. Współczesne bazy opierają się na składnikach, które pomagają naszej skórze, a nie wyrządzają jej krzywdę. Baza ułatwia nałożenie podkładu, dzięki właściwościom wygładzającym powierzchnię skóry. Co najważniejsze, dzięki bazie nasz make-up utrzyma się na twarzy dłużej niż dotychczas.

Każdy podkład nakładamy palcami
Sposoby nakładania podkładu są przynajmniej trzy: nasze palce, beautyblender i pędzle. Prawda jest taka, że nie każdy fluid dobrze rozprowadzimy na skórze palcami, czasem trzeba sięgnąć po akcesoria, aby nasza cera prezentowała się jak najlepiej. Minusem aplikowania podkładu palcami jest fakt, że ciepło skóry powoduje rozwarstwienie się kosmetyku, tym samym traci on swoje walory.

Nie stosujemy peelingów i kremów
Jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt, zanim nałożymy podkład, przygotujmy naszą skórę. Peeling dobieramy w zależności od potrzeb (dla wrażliwej cery poleca się peeling enzymatyczny). Złuszczanie naskórka jest o tyle ważne, że pomaga zachować jednolitą fakturę skóry. Wagi kremu nie trzeba chyba podkreślać. Na rynku kosmetycznym znajdziemy kremy, które pełnią funkcję bazy. Warto zwrócić na nie uwagę.

Nakładamy podkład niestarannie
Rozprowadzanie podkładu powinniśmy zacząć od czoła. Potem delikatnie rozetrzeć fluid i wklepać (wówczas utrzymuje się na skórze dłużej). Podobnie postępujemy z resztą twarzy. Nakładanie podkładu gdzie popadnie i rozsmarowywanie go nie jest dobrym pomysłem.