Baza pod makijaż - jakie jest jej zadanie?

Tagi: baza pod makijaż, podkład, trwałość makijażu Kategoria: Makijaże

Wydaje się, że dobry podkład i puder to wystarczające sposoby na długotrwały makijaż. Baza pozostaje niestety niedocenionym kosmetykiem, często uznawanym za zbędny. Warto jednak przekonać się do jej działania, ponieważ żaden produkt tak dobrze nie zatroszczy się o trwałość makijażu.

Baza pod podkład jest idealna dla kobiet o cerze tłustej, ponieważ utrzymuje wydzielanie sebum w ryzach. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie fluid szybko spływa z twarzy. Mogą korzystać z bazy kobiety, którym zależy na przedłużeniu trwałości makijażu, na optycznym wygładzeniu zmarszczek, na wyrównaniu kolorytu skóry oraz na zatuszowaniu niedoskonałości, takich jak na przykład popękane naczynka.

Jeśli chodzi o dobór bazy, przedstawia się on podobnie jak wybór podkładu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, posiadaczkami jakiej cery jesteśmy, oraz idąc tym tropem, zdecydować się na bazę o właściwościach matujących lub nawilżających.

To nieprawda, że bazę rezerwujemy wyłącznie na większe wyjścia, Stosowanie tego kosmetyku codziennie nie stanowi szkody dla skóry, ponieważ współczesne kosmetyki pozwalają cerze oddychać, więc strach przed zatkanymi porami jest nieuzasadniony. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na kosmetyki kolorowe i bezbarwne. Baza świetnie sprawdzi się latem jako alternatywa dla podkładu.