Analiza kolorystyczna kobiet – jaką porą roku jesteś?

Tagi: analiza kolorystyczna, typ urody, paleta kolorystyczna Kategoria: Wizaż i trendy w makijażu

Każda z nas wygląda lepiej w jednych kolorach, a w drugich gorzej. „Do twarzy ci w niebieskim” - słyszymy często. Z czego to wynika?

Analiza kolorystyczna pozwala na określenie indywidualnej palety kolorystycznej każdej z nas – wszystkie kobiety bez wyjątku takową posiadają. Klasyfikuje nas do jednego z czterech typów urody – wiosna, lato, jesień, zima – co pozwala na prawidłowe dobranie kolorów stroju oraz makijażu.

Przedstawicielką pierwszego typu jest pani wiosna. To kobieta o delikatnej, słowiańskiej urodzie, w związku z czym powinna unikać krzykliwych kolorów. Stonowane, jasne barwy – to paleta dla niej. Jej cera jest koloru kości słoniowej, czasami ma brzoskwiniowy odcień. Opalenizna zakrawa o złoto. Tęczówka oczu ma zazwyczaj zielony lub niebieski kolor. Włosy najczęściej są brązowe lub blond ze złotymi refleksami.

Ulubione kolory (ciepłe i żywe):
- biały,
- brązowy,
- zielony,
- morski,
- żółty,
- ciepły róż,
- pudrowy niebieski,
- jasny złoty,
- czerwony.


Pani lato, tak jak pani wiosna, jest posiadaczką cery delikatnej i jasnej, chociaż należy do chłodnych typów. Nie lubi się ze słońcem i reaguje na nie zaczerwienieniem. Nie obce są jej również liczne piegi. Włosy pani lato są koloru blond lub jasnego brązu. Szare, niebiesko-zielone – takim kolorem oczu może poszczycić się ten typ urody. Uroda tego typu lubi pastelowe kolory.

Kolory dla niej:
- biały,
- beż,
- szary,
- żółty,
- srebrny,
- brudny róż,
- malinowy,
- szmaragdowy,
- lawendowy.

Za to pani jesień to kobieta o ciepłej skórze. Brązowe, zielone oczy i jasna, pełna blasku cera. To uroda, która nie lubi czystej bieli i pastelowych barw, za to nie kłóci się z czerwienią, fioletem i czernią. Pani jesień najczęściej jest marchewką, z dużą ilością szaro-brązowych piegów. Brązy i zielenie to strzał w dziesiątkę dla tego typu.

Do twarzy jej w:
- łososiowym,
- żółciach,
- brązowym,
- czerwieniach,
- fioletowym,
- niebieskim,
- leśnym zielonym,
- czarnym.

Przechodzimy już do ostatniego typu urody, którym jest chłodna pani zima. To kobieta o ciemnych, błyszczących włosach i beżowej lub oliwkowej cerze. Oczy są ciemnoszare lub czarne. Przy tym typie urody w grę śmiało mogą wejść eksperymenty z mocniejszymi makijażami. Czerwona kredka - czemu nie!

W przypadku zimy świetnie sprawdzą się:
- szarości,
- fiolet,
- czerwień,
- bordo,
- żółcie i odcienie cytrynowe,
- ciemny róż,
- niebieski.